Switch to full style
Cunoştinţe noi, matrimoniale, probleme de suflet
Răspunde

Romani Luzern / Zurich

Mie, 08 Mai 2013 2:05 pm

Salut. Nu sunt de multa vreme in Elvetia si nu prea am reusit sa intalnesc romani. Locuiesc in Luzern si lucrez in Zurich deocamdata. Sunt in acelasi timp si studenta. E cineva interesat de un ceai / o cafea / un biscuite / o sarma in timpul liber ? :D

Re: Romani Luzern / Zurich

Mie, 08 Mai 2013 6:50 pm

Bine ai venit Alexandra :)

Daca ai cont pe FB ne gasesti aici :

https://www.facebook.com/events/365111296927729/

Daca nu, iti scriu acum, in Luzern ne intalnim o data pe Luna la o cafea langa gara :) Esti bine venita @};-

Vin, 10 Mai 2013 3:21 pm

buna eu sunt in zurich si as fi incantata sa cunosc persoane noi ;) poti sa lasi adresa ta de fb sa povestim si poate sa ne si vedem la un suc :) :D

Lun, 09 Sep 2013 9:55 am

buna alexandra, eu sunt Dan si mi-ar face placere sa ne intalnim la "o sarma" :)
0762 191 776 este numarul meu de telefon, cand ai timp sau cand ai chef da-mi un semn ;)

Joi, 02 Ian 2014 3:56 pm

Buna,sunt Robert si sunt nou venit pe forum iar in Elvetia nu de prea mult timp si as dorii sa va intreb daca mai sunt ceva intalniri , intruniri ori evenimente la care noi romanii ne mai întâlnim cateodata.Prin aceasta cale as vrea sa-i salut pe toti.
Multumesc in avans pt raspunsurile voastre. :D :D

Mar, 07 Ian 2014 7:36 pm

RRobert scrie:Buna,sunt Robert si sunt nou venit pe forum iar in Elvetia nu de prea mult timp si as dorii sa va intreb daca mai sunt ceva intalniri , intruniri ori evenimente la care noi romanii ne mai întâlnim cateodata.Prin aceasta cale as vrea sa-i salut pe toti.
Multumesc in avans pt raspunsurile voastre. :D :D

Programul pe ianuarie (din cate stim noi).

Vin, 27 Noi 2015 9:15 pm

Alexandra Ghita scrie:Salut. Nu sunt de multa vreme in Elvetia si nu prea am reusit sa intalnesc romani. Locuiesc in Luzern si lucrez in Zurich deocamdata. Sunt in acelasi timp si studenta. E cineva interesat de un ceai / o cafea / un biscuite / o sarma in timpul liber ? :D

Buna Alexandra,
Noi locuim in Kt.Zug,facem naveta la Luzern saptamanal! Fiul meu studiaza la Facultatea de Teologie Luzern!Pentru mai multe info,te rog sa ma contactezi pe Mail: palmas1@hotmail.de
Pana una alta iti doresc succes la facultate!

dumitru.bojescu.7@facebook.com

Vin, 15 Feb 2019 10:08 am

Buna ziua,
Sambata la 18:30 vom incerca sa facem o intalnire cu comunitatea romana din Lucerne mai ales pentru a discuta despre alegerile europarlamantare ce vor urma dar si despre multe alte subiecte.
Sper sa veniti si voi si sa nu fiu singur in restaurant :)
Eu sunt un roman proaspat mutat in Zug care lucreaza in Zurich

Numai bine, Marius

Eventul: https://www.facebook.com/events/2119064 ... discussion
Răspunde