Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mie, 21 Apr 2021 3:31 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CHAT
MesajScris: Joi, 04 Iun 2009 2:49 pm 
sters de catre autor

Ultima oară modificat de raduvd pe Mar, 09 Iun 2009 10:39 am, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: CHAT
MesajScris: Joi, 04 Iun 2009 7:56 pm 
Neconectat
tânără speranţă

O idee foarte buna.Chiar e neplacut sa intri pe cate un topic si sa ajungi sa citesti ceva ce nu are nici o legatura cu tema in cauza.Vad ca sunt destui care nu au o viata personala si simt nevoia sa socializeze pe banalitati care nu au nici o legatura cu acest forum.Asadar aceasta este o idee foarte buna, desi sincer, mai bine sa stai deoparte decat sa-ti versi frustrarile, sa-ti descarci neputinta sau sa-ti arati orgoliul, asa..... ca esti in public,insa sub protectia anonimatului.In plus de asta sunt destule alte forumuri mai potrivite pentru astfel de obiceiuri.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 04 Iun 2009 8:23 pm 
Neconectat
Admin

Modulul de chat e in lucru.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 04 Iun 2009 10:30 pm 
sters de catre autor

Ultima oară modificat de raduvd pe Mar, 09 Iun 2009 10:40 am, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 05 Iun 2009 8:09 am 
Neconectat
nou venit

chat!!! super tare! danke Cosmin!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 10:05 am 
Din pacate pe acest forum ne este pus pumnul in gura de catre admini.
Imi cer scuze pt interventii si promit sa nu va mai deranjez.
sper ca restul sa ramaneti uniti.

D-le Soterro... scuzati-ma dar daca dvs considerati ca acel mesaj este atac la persoana, suntetzi din pacate inapoiat mintal (acesta nefiind la randul lui un atac la persoana ci purul adevar). N-ar fi grav .. ca dumneavoastra sunt multi... insa faptul ca ati ajuns admin e si mai grav.

BYE ALL

Ultima oară modificat de raduvd pe Mar, 09 Iun 2009 10:41 am, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 10:40 am 
Neconectat
tânără speranţă

:lol: :lol: :lol:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 10:43 am 
tu de ce razi ma? :niak:

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 10:45 am 
Neconectat
tânără speranţă

Eu am renuntat la timp se pare, inainte de a fi pus in postura ta, ca oricum nu mai era mult pana cand as fi uitat si eu bunele maniere si i-as fi raspuns putin mai comercial PDL-ului.

:lol: :pirate: :lol:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 10:49 am 
si eu care credeam ca gasesc oameni ceva mai deschisi la creier... :D da ne.. din pacate e ca in ro
cu cat esti mai #-o cu atat ai sanse sa ajungi shef.. si cand ajunge sef....
hai ca nu mai vreau sa continui ca mi s-a facut gratza... bine ca nu-s singurul care vede asta

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 10:56 am 
Neconectat
tânără speranţă

Lasa ca iesim la un suc prin Iulie si ne racorim atunci, cine va vrea sa mai vina e binevenit cu conditia sa nu fie "deontolog", "PDL-ist", sa nu mestece vorbe si sa aiba chef sa discute orice altceva in afara de politica. Cei cu realizari prea marete nu sunt bineveniti printre noi, muritorii de rand, ca ne eclipseaza.

Cat despre Admini, pacat ca unii dintre voi nu puteti fi impartiali si obiectivi, plus ca un admin nu are voie sa se implice in discutiile de pe forum, asta in mod normal. Cat despre atacurile la persoana sunt inevitabile intr-o polemica, dar daca tot l-ati pedepsit pe Radu de ce ati trecut cu vederea atacurile lui Petre asupra noastra si a "realizarilor noastre" precum si a bunului simt ???
Cu toate ca traiti unii dintre voi de mult timp in Elvetia mai aveti mult de invatat despre corectitudine.

Cu respect pentru cei care nu se includ in aceasta categorie, Marsh

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 11:17 am 
Neconectat
Admin

raduvd scrie:
hai ca nu mai vreau sa continui ca mi s-a facut gratza... bine ca nu-s singurul care vede asta

Sectiunea de reclamatii este la viewforum.php?f=16

Multumim pentru intelegere.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 11:47 am 
Marian Badut scrie:
Lasa ca iesim la un suc prin Iulie si ne racorim atunci, cine va vrea sa mai vina e binevenit cu conditia sa nu fie "deontolog", "PDL-ist", sa nu mestece vorbe si sa aiba chef sa discute orice altceva in afara de politica. Cei cu realizari prea marete nu sunt bineveniti printre noi, muritorii de rand, ca ne eclipseaza.

Cat despre Admini, pacat ca unii dintre voi nu puteti fi impartiali si obiectivi, plus ca un admin nu are voie sa se implice in discutiile de pe forum, asta in mod normal. Cat despre atacurile la persoana sunt inevitabile intr-o polemica, dar daca tot l-ati pedepsit pe Radu de ce ati trecut cu vederea atacurile lui Petre asupra noastra si a "realizarilor noastre" precum si a bunului simt ???
Cu toate ca traiti unii dintre voi de mult timp in Elvetia mai aveti mult de invatat despre corectitudine.

Cu respect pentru cei care nu se includ in aceasta categorie, Marsh

asta e.. mai sunt precedente... Lansasem la un momentdat un link catre un grup al studentilor din Geneva... care a fost sters... nu stiu de catre cine. Am subliniat gestul si n-a fost nicio reactie... probabil studentii din geneva nu sunt considerati romani sau... nu stiu ce e in capul lor. Pacat... si mai dorim sa devenim civilizati ca elvetienii? sa schimbam mentalitatea? greu....

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 12:46 pm 
Neconectat
Admin

As vrea sa te opresti aici cu aruncatul cu pietre.

In numele acelei civilizatii pe care o tot invoci, cand e vorba de altii, te invit sa faci o plangere la locul indicat.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 1:43 pm 
Cosmin scrie:
As vrea sa te opresti aici cu aruncatul cu pietre.

incredibil
have fun

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 1:47 pm 
Neconectat
Admin

raduvd scrie:
incredibil
have fun

Cu reclamatia ? In nici un caz.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 2:23 pm 
Neconectat
Admin

raduvd scrie:
si eu care credeam ca gasesc oameni ceva mai deschisi la creier... :D da ne.. din pacate e ca in ro
cu cat esti mai #-o cu atat ai sanse sa ajungi shef.. si cand ajunge sef....

Ia niste lamai daca ai greturi. :mrgreen:

Iti reamintesc, in caz ca ai citit, ca atunci cand te-ai inregistrat pe forum ai fost de acord cu:
(e valabil si pentru altii)

Sunteţi de acord să nu scrieţi nici un material abuziv, obscen, vulgar, calomnios, de ură, ameninţare, orientare-sexuală sau orice alt material care poate viola prevederile legale ale ţării dumneavoastră, ale ţării unde “Forumul românilor din Elveţia” este găzduit sau ale legislaţiei internaţionale. [...]
Sunteţi de acord ca “Forumul românilor din Elveţia” să aibă dreptul de a şterge, modifica, muta sau închide orice subiect în orice moment în care consideră potrivit. [...]

Asadar, daca ti-a fost stearsa o postare frumoasa, de ce nu nu faci reclamatie asa cum ti s-a sugerat?
Iti spun eu de ce: ca si tu stii ca nu ai dreptate....in schimb insisti sa dai cu pietre.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 2:53 pm 
Citat:
Ia niste lamai daca ai greturi

pentru acelasi gen de raspuns (mai putin ironic chiar) mie mi s-a sters postul :). Daca ar fi sa fim corecti ar trebui sa ti se intample la fel. Dar cine ar indrazni? Degeaba incerc sa sustin o idee cu argumente logice... sunteti admini.. deci stapani :).

Citat:
material abuziv, obscen, vulgar, calomnios, de ură, ameninţare, orientare-sexuală sau orice alt material care poate viola prevederile legale ale ţării dumneavoastră etc...

nu a fost cazul :)

Citat:
Asadar, daca ti-a fost stearsa o postare frumoasa, de ce nu nu faci reclamatie asa cum ti s-a sugerat?

pentru ca nu vreau sa fac tiganie... oricum n-ar avea niciun efect... dupa cum am spus sunteti admini deci stapani. Prefer sa ma retrag considerand ca am gresit alaturandu-ma acestui forum si dorind sa-l animez.
In plus, i-am explicat lui Cosmin (cerandu-mi-se expres printr-un mp ) de ce am avut aceasta reactie, nu vad de ce ar trebui sa o mai fac a doua oara in sectiunea reclamatii. E mai "cuminte" sa ma retrag.. cum au facut-o si altii dealtfel. :)

Citat:
Iti spun eu de ce: ca si tu stii ca nu ai dreptate....

Tu stii daca am dreptate sau nu? Te-ai interesat inainte a scrie? Asta nu este o piatra? :). Deci e o concluzie fara un suport. N-as vrea sa caracterizez gestul.

Citat:
in schimb insisti sa dai cu pietre

Nu asta era intentia dar daca o interpretati astfel, imi cer scuze...

Ultima oară modificat de raduvd pe Mar, 09 Iun 2009 3:02 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 2:58 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Frumos, se pare ca pumnul in gura totusi se aplica si aici, dar doar selectiv, iar cand cineva riposteaza se ia "constitutia" forumului si i se da cu ea in cap insa fara justificare ci doar dupa interpretarea fiecaruia.
Daca era o problema cu locul postarii dragi Admini de ce nu ati mutat voi subiectul acolo unde trebuia postat fara atata circ (asa cum ati facut si cu alte subiecte a altor domni de pe aici) si atunci poate nimeni nu ar mai fi avut motiv sa arunce cu pietre.
Cat despre

Cosmin scrie:
Sunteţi de acord ca “Forumul românilor din Elveţia” să aibă dreptul de a şterge, modifica, muta sau închide orice subiect în orice moment în care consideră potrivit. [...]

asta suna mai mult a constrangere decat a acord bilateral, pentru ca eu daca vreau sa intru in contact cu alti romani de pe acest forum nu pot sa o fac daca nu semnez, vreau - nu vreau (si nu vreau nici o dezbatere acum pe baza "nu iti convine nu te-a pus nimeni sa te inscrii" ca m-am saturat de invartit in cerc).

Cat despre stergerea postarilor lui X sau Y, aici intervine obiectivitatea sau subiectivitatea celui care citeste postul respectiv, cat si capacitatea de intelegere si puterea de a deosebi ironia, subtilitatile sau calomniile celor care posteaza, sau daca raspunsul malitios nu este cumva doar o replica la o provocare anterioara.

Incercati sa fiti mai obiectivi, sa vedeti tot contextul problemei, si sa nu mai "pedepsiti" selectiv (si aici ma refer la Radu vs Petre, unde Radu e pedepsit dar Petre care ne-a spus la toti care il combatem ca suntem niste ratati fara realizari, dar putin mai subtil, a fost trecut cu vederea) poate atunci va merge treaba mai bine. Si mai ales, daca vreti sa fiti Admini (si aici tot respectul pentru Cosmin care din ce am vazut eu pana acum a reusit sa ramana neutru indiferent de subiectul unei discutii) atunci trebuie sa renuntati la "orgoliul" de a fi si forumisti in acelasi timp ca nu se impaca bine impreuna, si aici ma refer la Sottero care se implica mult prea mult in discutii astfel ca atunci cand trebuie sa ia o decizie administrativa va fi intotdeauna suspectat de partialitate, si la Adell care care se ia de unii forumisti de zici ca acestia "i-au calcat iarba din gradina sau au facut pipi pe presul ei de la intrare".

In rest toate cele bune.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 3:33 pm 
Neconectat
Admin

raduvd scrie:
Citat:
Ia niste lamai daca ai greturi

pentru acelasi gen de raspuns (mai putin ironic chiar) mie mi s-a sters postul :). Daca ar fi sa fim corecti ar trebui sa ti se intample la fel. Dar cine ar indrazni? Degeaba incerc sa sustin o idee cu argumente logice... sunteti admini.. deci stapani :).

Citat:
material abuziv, obscen, vulgar, calomnios, de ură, ameninţare, orientare-sexuală sau orice alt material care poate viola prevederile legale ale ţării dumneavoastră etc...

nu a fost cazul :)

Citat:

pentru ca nu vreau sa fac tiganie... oricum n-ar avea niciun efect... dupa cum am spus sunteti admini deci stapani. Prefer sa ma retrag considerand ca am gresit alaturandu-ma acestui forum si dorind sa-l animez.
In plus, i-am explicat lui Cosmin (cerandu-mi-se expres printr-un mp ) de ce am avut aceasta reactie, nu vad de ce ar trebui sa o mai fac a doua oara in sectiunea reclamatii. E mai "cuminte" sa ma retrag.. cum au facut-o si altii dealtfel. :)

Citat:
Iti spun eu de ce: ca si tu stii ca nu ai dreptate....

Tu stii daca am dreptate sau nu? Te-ai interesat inainte a scrie? Asta nu este o piatra? :). Deci e o concluzie fara un suport. N-as vrea sa caracterizez gestul.

Citat:
in schimb insisti sa dai cu pietre

Nu asta era intentia dar daca o interpretati astfel, imi cer scuze...

Na bine rugam un coleg sa imi stearga postul. :mrgreen: Nici sa glumesti nu mai poti. Relax dragilor ca nu am postat aici ca sa ma cert cu cineva. (desi unii vad ca de-abia (ma)-asteapta!) :D
De asta nu mai raspund si celorlalte replici de la acest topic.
Sa nu uit. "Va urez" (si tie Marsh) : la revedere =;

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 09 Iun 2009 4:55 pm 
OARE ESTE CAREVA PRINTRE NOI CARE NU A GRESIT NICIODATA ???

Si chiar daca acea persoana ar exista, inseamna ca este suficient de intelepta sa inteleaga un conflict aparut din neant !
Indiferent de cauze, de motive, de persoanele care au provocat sau au fost provocate, NOI TOTI suntem mai mult sau mai putin vinovati !! Poate avem toti nevoie de timp....dar dupa orice furtuna IESE SOARE !!
Dar este nevoie de bunavointa tuturor !! Schimbarea atitudinii nu trebuie asteptata la altii ci pusa de tine/mine/noi/voi in practica.

Acest site se numeste CASA- Romanilor, pai ca in orice familie, apar si certuri si "batai"(sper sa nu-mi vina politia la usa)
Dar tot ca in orice familie.....cea mai dulce tot impacarea e !! Fie ea intre sot/sotie, parinte/copil, sora/frate !
Si acum ii dau dreptate lui Bobbymara (ex Bobby); lasa-ti soarele sa rasara si pe strada noastra a tuturor!!

P.S citind am vazut ca am uitat dusmanii !! da !! si cu ei e dulce impacarea !! si cine nu ma crede....pot demonstra :)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Iun 2009 9:23 am 
Neconectat
nou venit

super tare! e din ce in ce mai haios pe aici...! :pirate:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Iun 2009 11:26 pm 
Neconectat
Admin

Marian Badut scrie:
(si aici ma refer la Radu vs Petre, unde Radu e pedepsit dar Petre care ne-a spus la toti care il combatem ca suntem niste ratati fara realizari, dar putin mai subtil, a fost trecut cu vederea) poate atunci va merge treaba mai bine.
Petre a spus o data, Radu a spus de vreo cateva ori jigniri pe fata pana a fost sters. Cam cate ar fi trebuit suportate ca sa fie ok? Eu am o limita care se pare ca la vreo 3-4 mesaje cu jigniri se atinge. Petre n-a atins-o (inca), Radu da. Oricum, lui Radu i-am sters numai mesajul jignitor, in rest si-a strans jucariile singur (de ce, concluzioneaza fiecare pentru sine).
Marian Badut scrie:
atunci trebuie sa renuntati la "orgoliul" de a fi si forumisti in acelasi timp ca nu se impaca bine impreuna, si aici ma refer la Sottero care se implica mult prea mult in discutii astfel ca atunci cand trebuie sa ia o decizie administrativa va fi intotdeauna suspectat de partialitate

Trebuie sa fii foarte FOARTE optimist sa speri in asa ceva. Da-mi voie sa fiu sincer si sa o spun pe fata: impartialitate nu exista pe lumea asta; nici tu nu esti impartial si nu vad de ce ar fi altcineva (sau de ce ar astepta cineva de la altcineva sa fie impartial). Eu de exemplu sunt admin tocmai fiindca ma intereseaza si ma implic - cu riscul ca ici si colo unora sa nu le convina.

Acuma serios Marian, tu ce-ai fi facut? Petre are 1 bulina neagra, Radu 4. I-ai fi dat afara pe amandoi? Spune tu cum crezi ca ar fi fost mai bine.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 11 Iun 2009 1:31 pm 
:hehe:

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 03 Iul 2009 4:50 pm 
Neconectat
Admin

http://www.casa-romanilor.ch/chat

Poftiti de incercati. Va rog sa raportati erorile in acest topic.

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]