Switch to full style
Răspunde

Control tehnic autoturism

Mar, 07 Oct 2014 4:32 pm

Salutare,

Am fost saptamana trecuta cu masina pentru expertiza si din pacate au gasit mai multe nereguli, astfel ca mi-au cerut ca in timp de 2 saptamani sa repar tot ce ei au trecut pe lista si pe urma sa merg din nou. Avand in vedere ca sunt chestii care costa destul de mult, prefer sa schimb masina decat sa o repar pe aceasta. Stie cineva ce solutii am pentru a scapa de o masina non-expertizata? Multumesc anticipat.

Re: Control tehnic autoturism

Mar, 07 Oct 2014 5:50 pm

Poate dac-o duci tu in Romania. Aici exista acele "garaje" care cumpara cica pentru export - nu te astepta insa sa primesti nustiuce suma de la ei.

Mar, 07 Oct 2014 5:56 pm

Soterro scrie:Poate dac-o duci tu in Romania. Aici exista acele "garaje" care cumpara cica pentru export - nu te astepta insa sa primesti nustiuce suma de la ei.

Mie mi-ar conveni sa o duc in Romania, dar credeam ca nu e posibil din moment ce nu a trecut expertiza. Adica se poate sa o radiez din Elvetia si sa obtin aici nr de inmatriculare provizorii cat sa o duc in RO? Garajele despre care vb, cunoasteti in Suisse Romande sau ce anume sa caut ca sa gasesc mai multe detalii? As vrea sa gasesc o solutie incat sa nu fiu eu cea care plateste ca sa scape de masina, ar fi deja ok:-)

Vin, 24 Oct 2014 5:42 pm

Sunt o gramada de anunturi pe anibis si prin alte locuri care zic " cumparam orice masina cash" :)

Cauta-l pe unu si o sa iti dea ceva bani pe ea :)

Vin, 24 Oct 2014 6:36 pm

derkleine scrie:Sunt o gramada de anunturi pe anibis si prin alte locuri care zic " cumparam orice masina cash" :)

Cauta-l pe unu si o sa iti dea ceva bani pe ea :)

Mersi de raspuns, am gasit un anunt de genul in ziar si am reusit sa o dau:-)

Sâm, 25 Oct 2014 1:11 am

Si... ti-au ajuns banii primiti de-un bratwurst?
*curios*

Sâm, 25 Oct 2014 6:50 am

Soterro scrie:Si... ti-au ajuns banii primiti de-un bratwurst?
*curios*

De doi :)) 350 am primit pe ea...
Răspunde