Forumul românilor din Elveţia

Acum este Vin, 24 Ian 2020 3:55 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: RENUNT LA CERERE !!!
MesajScris: Vin, 19 Iun 2009 11:07 am 
NU MAI ROG PE NIMENI NIMIC !!!
DAR DE AZI VOI FI REA !!! :niak:

4 bile ?? ok !!

GIORGIA !!!!!!!!!

Ultima oară modificat de Giorgia S pe Mie, 24 Iun 2009 4:27 pm, modificat de 2 ori în total.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Cerere de stergere de cont
MesajScris: Vin, 19 Iun 2009 3:27 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Parca sunteti in campanie electorala asa va certati.Ce mai, spectacol tipic romanesc, adica circ....Frustrari, nemultumiri, jigniri, tonuri, insinuari, orgolii, vedete, ... Rasfoind posturile forumului este plin de asa ceva, din pacate.De foarte multe ori nu se discuta la subiect sau se deviaza subiectul(asa tipic RO) spre niste zone crepusculare.

Se discuta ``la orgoliu``in cele mai multe cazuri, adica ``eu sunt mai destept, mai informat ca tine, stiu mai mult`` , de parca asta ar interesa si nu informatia si parerea de bun simt.

Tot circ tipic romanesc. Ieftin si de mahala.Asta place la nivelul unora. RATING sa fie :pirate: :pirate: :pirate:

De apreciat posturile civilizate, de bun simt, la care se raspunde calm si binevoitor.

Sus

MesajScris: Vin, 19 Iun 2009 11:41 pm 
ai dreptate
Exista la un momentdat "Leana si Costel" la Pro TV... si se spunea f des "exista o explicatie" :lol:

Cred ca de fapt cu cat te implici mai mult, (eventual mai pui si suflet in ceea ce faci) cu atata ti-o iei mai tare peste ceafa... e boala latina... asa ni-i natia...

M-am pus pe statistici in seara asta si ma uitam ca topicurile in care se cer relatii despre acte etc elvetia e mai mult "vrem relatii" nu e forum. (adica hai sa vorbim si noi de una-alta)... topicurile pe teme politice au demarat bine si au explodat... acum s-a retras toata lumea de acolo. Ce a mai ramas valabil? Intalniri si calatorii care era frumos animat.

Stau si ma intreb.. daca nu cumva suntem croiti asa.... Ne implicam iese buba (ca nu vrea romanu' din elvetia sa-mi dea detalii)... dezbatem o tema, iese buba.. intotdeauna se termina in nervi. Nu mai bine nu ne implicam si ne vedem de intalnirile si calatoriile alaturi de cei dragi? (chiar si intre noi de ce nu?) si sa ne implicam mai putin? 10-20 de posturi e chiar pre mult.
Fac un exercitiu de imaginatie.... Ne intalnim si apar chestii de genul "cine-i ala?" - "taci ma.. ala-i adminu' ciocu mic" aaa si cu cine-i cuplat? - "uite cu tipa aia d'acolo..." da... alalalt cine-i ? - ala e radu scandalagiu' ala pe forum (dau si eu un exemplu :P).... etc... si tot asa.... Ala ii tine palma lu celalalt.. si se fac tabere... pro si contra lu' X...s.a.m.d. din pacate sunt inevitabile. Asa suntem.
Ce e mai interesant este ca si in diaspora ca si pe forum, ne adunam din toate colturile tarii... unii din ardeal altii moldova, altii oltenia unii crescuti la oras, altii la tara altii in orasele mai mici sau mai mari, formati in medii sociale diferite....academice sau nu...si cand ne adunam, ies scantei... cred ca cel mai intelept este sa dam dovada de (si aici o citez pe giorgia si pe sottero) mai multa toleranta. Calificative de genul "mama omida", "elodia", "ipocrizie" etc, sunt exagerate. (aici includ si "speram mai mult creier" pt care mi-am cerut si imi cer scuze)

Sper ca totusi sa nu ne transformam intr-un forum in care fiecare da cu parul in stanga si in drapta si sa fim mai toleranti :)

Sus

MesajScris: Sâm, 20 Iun 2009 1:12 pm 
:niak:

Giorgia

Ultima oară modificat de Giorgia S pe Mie, 24 Iun 2009 4:30 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: Dum, 21 Iun 2009 6:10 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Buna seara

si eu sint de acord cu Marcell. Circul de proasta calitate nu trebuie tolerat. Cred ca a jigni la adapostul anonimatului persoane pe care nu le cunosti este mirsav. A pune in legatura pe cineva care locuieste in Elvetia cu situatii inacceptabile din Romania-nici o logica...

Raspunsurile la diferite intrebari si exprimarea parerilor sint drepturi legitime ale tuturor membrilor acestui forum iar frecventa lor nu poate fi motiv de indignare pentru nimeni.

Acesta este, la urma urmei un Forum al romanilor DIN ELVETIA, iar unii isi iau rolul "de gazda" in serios, raspund cu bunavointa, atit cit se pricep, unor intrebari venite din afara Elvetiei si nu numai. Daca aceste incercari nu sint intotdeauna nimerite, se poate exprima o parere in mod politicos.

Eu una mi-as dori ca si vizitatorii acestui forum sa mentina un minim de limbaj decent si exprimare civilizata. Pe mine ma uimesc replicile urite pe care le pot scrie unii corespondenti, care, sub un pseudonim, nu fac decit sa se auto-discrediteze prin asemenea postari (vezi Elodia Elvetiei ca exemplu mai recent). Rusine lor...

Noi sintem cei care dam tonul si nu trebuie sa toleram ca improscarea cu noroi sa devina o regula, indiferent de la cine vine.
In speranta ca exista multi forumnisti de aceeasi parere cu mine, va urez tuturor o seara placuta,
Conny

Sus

MesajScris: Dum, 21 Iun 2009 8:19 pm 
Citat:
Raspunsurile la diferite intrebari si exprimarea parerilor sint drepturi legitime ale tuturor membrilor acestui forum iar frecventa lor nu poate fi motiv de indignare pentru nimeni.

BRAVO

Sus

MesajScris: Dum, 21 Iun 2009 9:11 pm 
Neconectat
nou venit

Ce se intimpla pe aici?...mai bine ne intilnim cu totii la niste mici in Baden...o seara placuta la toti.Lory

Ce zici Georgia?Vii?

i'm the best

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]