Switch to full style
Despre călătorii în Elveţia, în România sau în alte ţări; mergi cu maşina în ţară şi ai locuri libere; etc.
Răspunde

+4000 m altitudine in wekendurile cu soare?

Mie, 11 Apr 2012 2:51 pm

Cine e amator de ski (pana prin iulie) pe ghetar sau de ture pe varfurile Alpilor? In plan, in curand, ar fi Jungfrau (eventual Walcherhorn si Mönch). Urcare cu Jungfraujochbahn pana pe Jungfraujoch, urcat pe Jungfrau si coborat pe skiuri pe ghetarul Jungfraufirn pana la Konkordiaplatz. Dormit la Konkordiahütte (SAC). A doua zi Finsteraarhorn si coborat pe Grosser Aletschgletscher pana la Eggishorn.

Idei noi binevenite. Un alt masiv pe care il am in plan e Monte Rosa.

Re: +4000 m altitudine in wekendurile cu soare?

Vin, 13 Apr 2012 10:11 am

cioiart scrie:Cine e amator de ski (pana prin iulie) pe ghetar sau de ture pe varfurile Alpilor? In plan, in curand, ar fi Jungfrau (eventual Walcherhorn si Mönch). Urcare cu Jungfraujochbahn pana pe Jungfraujoch, urcat pe Jungfrau si coborat pe skiuri pe ghetarul Jungfraufirn pana la Konkordiaplatz. Dormit la Konkordiahütte (SAC). A doua zi Finsteraarhorn si coborat pe Grosser Aletschgletscher pana la Eggishorn.

Idei noi binevenite. Un alt masiv pe care il am in plan e Monte Rosa.

Suna foarte bine ce zici tu :). Tu de unde esti? Poate ne intalnim odata sa punem la cale ceva de genul?

Re: +4000 m altitudine in wekendurile cu soare?

Dum, 15 Apr 2012 12:43 pm

Ideea e in exclusivitate pentru dat vara cu skiurile/snowboards? Daca va ganditi si la MTB AM/FR/DH vara de pe varfuri >4000 m altitudine, sunt interesat si eu :)
Răspunde