Forumul românilor din Elveţia

Acum este Vin, 10 Iul 2020 7:32 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 163 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Romania in greva
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 1:04 am 
Of Luminita :ymsigh: , astazi m-a rapit subiectul asta, adica din acest topic cel putin 12 ore !
De la pranz m-am infierbantat si nu am reusit sa ma racesc...inca ;) , insa ciudat nu-mi ies din minte vorbele cuiva: " fiti mai increzatoare, aveti incredere"... :ymdaydream: :ymdaydream:

Nu stiu daca acea persoana intra si citeste pe forum dar sincer merita un... :-* de la mine !!
Si stii de ce . Luminita ?
Tocmai pt ca scenariul descris de tine este mai mult decat real !! Adica, este un scenariu plauzibil !! Nu e o utopie. Poate fi oricand pus in aplicare !!

INSA : eu am incredere in oamenii care fie pe fatza fie din umbra lupta impotriva unui astfel de scenariu !! Nu esti singura care trage alarma !! Sunt multi ! La fel si cei ce pun piedici in calea acelor doritori de " monopol" :)

Fii optimista, si hai vino sambata cu noi la Berna, bem o bere in gara...impreuna ;)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 1:20 am 
Neconectat
Admin

chestia cu decolteul mi se parea mie cunoscuta de undeva...

Imagine

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 1:22 am 
of of of....ce dejavu m-a cuprins... :D :D :D

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 6:29 am 
Giorgia scrie:
Of Luminita :ymsigh: , astazi m-a rapit subiectul asta, adica din acest topic cel putin 12 ore !
De la pranz m-am infierbantat si nu am reusit sa ma racesc...inca ;) , insa ciudat nu-mi ies din minte vorbele cuiva: " fiti mai increzatoare, aveti incredere"... :ymdaydream: :ymdaydream:

Nu stiu daca acea persoana intra si citeste pe forum dar sincer merita un... :-* de la mine !!
Si stii de ce . Luminita ?
Tocmai pt ca scenariul descris de tine este mai mult decat real !! Adica, este un scenariu plauzibil !! Nu e o utopie. Poate fi oricand pus in aplicare !!

INSA : eu am incredere in oamenii care fie pe fatza fie din umbra lupta impotriva unui astfel de scenariu !!
Fii optimista... ;)

"A quitter never wins and a winner never quits." - Napoleon Hill

:D :D :D

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 7:38 am 
Neconectat
tânără speranţă

Marian Badut scrie:
Giorgia scrie:
E o chestie de cavalerism...printre altele !

Cum zici tu, dar tinand cont ca eu postez sub numele real, imi asum ce spun si, mai ales tin minte ce am spus, nu vad prea mult diferenta, pot fi la fel de nesuferit si live cum sunt on-line. Iar cand voi simti nevoia de live poate, doar poate, imi voi arata si eu mufa pe la vreo intalnire, deocamdata nu o simt, cel putin nu in grup. :D
Garofito, cu parere de rau - pentru mine :D - nu sunt bigam.

Giorgia scrie:
citeste in blog: EU am votat cu Basescu !! Am mers la ambele voturi in Berna. In primul tur l-am votat pe cel de la verzi, ca sa sustin un tip intelectual care stiam ca nu are sanse !! In cel de-al 2lea am avut de ales intre un fost comunist ( ma rog clica lui ) si un timp dur..dar care-mi place !

Traian Basescu: presupus dar nedorit sa fie dovedit de nimeni (ca de altfel in cazul majoritatii clasei conducatoare), fost informator si agent de securitate. Ba mai mult, un actual animal politic, incult si fara pic de diplomatie (tiganca imputita, gaozar, etc - vezi ce a patit englezul pentru mult mai putin si mult mai usoare vorbe), dar din popor ca tot mentionam in postul anterior curentul predominant din ro.

Giorgia scrie:
Si consider ca e pacat sa crezi ca te lupti cu morile de vant, cand opiniile tale sunt absolut corecte. Mai ales, nu esti singurul care gandeste asa !!

Si cu ce ma ajuta? Cand ve-ti gasi o solutie de educare si implementare rapida a bunului-simt si a simtului civic la mase peste 10 milioane ma implic si eu, pana atunci ii las pe altii sa scrie scrisori ca sa simta satisfactia (fara absolut nici un rezultat nici in forurile internationale si cu atat mai putin in cele nationale) de a fi facut ceva.
Si daca nu ma crezi da un pic inapoi cand moldovenii din R Moldova, dupa alegeri au demonstrat in strada si cum un mic impuls ar fi scapat de rusi, dar impulsul nu a venit (mai ales de la UE de unde era asteptat) pentru ca nu era in interesul UE sa se puna in acel moment cu rusii (criza financiara, deci nu aveau nici un interes in atasarea inca a unei tari falimentare, criza gazelor in pragul iernii, un adevarat pericol, si alte motive mai subtile). Ba chiar presa internationala (BBC, CNN si altii) nu au mentionat nici macar fugar despre situatia din Moldova ca si cand nu se intampla nimic notabil pe acolo. Iar daca tu crezi ca ii vei sensibiliza cu scrisoarea auslanderilor romani din Elvetia care mor de grija tarii, multa bafta.

Cam atat despre politica ca ma stric la burta si dupa aia e grav daca ma apuca stranutatul.

P.S.
Giorgia scrie:
SINGURUL LUCRU CARE EU PERSONAL MI L-AS DORI ESTE: NU DATI VINA PE TIGANI CA ETNIE !!

Se vede ca esti plecata de mult si nu mai prea stii decat din citite-auzite ce e prin Ro pentru ca altfel asta ar fi ultima ta grija, sau dorinta. Astept insa poate pana cand in vizita in Ro fiind ti se va sparge masina, ti se va fura portofelul, vei fi pipaita in autobuz, injurata pe strada, vei vedea satele cu plate cu turnulete facute de adevarati oameni-de etnie tigani- toti platitori de impozite =)) si prin munca cinstita. Pana atunci, de aici de la distanta si fara contact cu ei, usor de vorbit si compatimit. Pana atunci insa da-mi o pusca si vreo 3 milioane de cartuse si voi ajuta groparii sa iasa din criza financiara. :evil: Si nu mi-o baga pe aia cum ca "tiganii e si ei oameni si trebe si gura lor sa manace ceva" sau ca nu toti sunt la fel ca :ymsick: Cred fara frica de a gresi ca peste 75% sunt ca mai sus, dar ca sa iti fac un "catar" pe ailalti 25% promit ca ii las la urma. :twisted:

draga mariane draga....aia cu bigamia m-o cam lasat perplexa...pai vezi, eu eram deja decisa sa devin bigama....puteai fi pe locul doi sau chiar unu...mda, trebuie sa ma consolez cu ideea pierderii acestei posibilitati, da nu ramane faptul ca tu ramai "favoritul" meu!

Chestia cu tiganii, de acord cu tine, eu vin cu mitraliera daca vrei, da tot ma gandesc "ca si ele este vii!"

In fine, n-ar fi rau sa-ti bagi si tu "botu" pe la ceva chef, ca asa se poate cugeta mai bine, da, cum is de acord cu "libero arbitrio", astept fain pe banca pana-ti vine gandu....mai departe n-am citit ce-ai scris ca prea m-a amuzat chestia cu tziganii! :))

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 8:05 am 
Neconectat
tânără speranţă

draga luminitza....sti ce-nseamna cuvantul "doctrina"?!...banuiesc ca da, ei bine, eu una incerc sa fiu intotdeauna eu insumi, cu ideile mele si gandurile mele, fara o forma predefinita deci elastica si disponibila schimbarilor. Sti tu ca-ngeneral legile (ma refer la fizica), sunt facute si sunt valabile pana la urmatoarea care ajunge-a fi descoperita....deci cum spunea nenea ala cu par alb si limba lunga, totul este relativ.
Dupa vizionarea filmuletzului ala cu massonii, si auzindu-te pe tine vorbind, i-mi vine-n minte tipu ala de pe la urma filmului care spunea sa nu ne lasam influentati de acel tub....vad ca la tine a prins bine. Esti absolut convionsa de toate cele vazute sau auzite acolo....ei bine, pentru mine si asta este o manipulatie.....oameni buni, nimic nu este predefinit, totul se poate transforma, totul este posibil....ati auzit, au reusit si sa creeue DNA artificial, lucru pana ieri crezut imposibil.....eu una cred!"I have a dream"...
Giorgia, pai noi toti stim ca pe vremea aia eram cam toti spalati pe cap. Da vreau sa-ti dau exemplul meu personal, implicit al tatalui meu care-a fost un comunist adevarat, da unul din ala care intradevar credea-n sistem, nu un securist sau vandut sau oportunist....nu, un muncitor adevarat care vroia sa creada intr-un sistem plin de valori, alea screise, cum bine stiti de Marx si Engel...care-n fond stim ca-i utopic, insa utopic doar prin interpretarea noastra, slabi de minte si de spirit....si ca el, ca taica-meo, mai erau mii si mii....si unde mai pui tu taranii, cel putin cei din nord, din zona necooperativizata, care habar n-aveau de üpolitica....iar acei intelectuali care aveau poate doar pentru aparente carnet de comunist, insa aveau idealurile si credinta lor. Ca sa nu ne uitam pe noi, care cantam prin parcuri si inventam poezii razand de bancurile despre ceausescu....noi generatia "curata", eu una-s din Sangeorz Bai, (departe de Bucuresti si de ghiozdanele controlate), noi astia "spuma" sau nespuma, plecati din dorinta de libertate, luind zborul inspre tot ceea ce ne-a fost interzis 20 de ani....cum ne putem autocenzura si critica?!?!....de ce oare am plecat noi, generatia "buna"???? Asta-i adevarul, dupa revolutie tara era ca un musuroi....plina de miscare, plina de proiecte, idealuri....sperante....eu una sincer va zic nici nu m-am gandit ca n-o sa iasa ceva bine din tara aia....insa ca mine, restul care-a plecat (majoritatea-u plecat dupa revolutie....)nu s-au gandit ce lasa-n urma.
Iar noi, generatia noastra, ce puteri aveam?!?!...cei necorupti, oricum erau inafara cercului de putere....Va zic, doar noi, generatia noastra, aia plecati ar mai putea schimba ceva acoli....da cine se-ntoarce, si-apoi, ar trebuii sa fie o reimpatriere de masa, ca sa ai de unde alege necorupti....utopic, utopic!!!!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 8:29 am 
corect.. chestia cu masonii e pt naivi... pe bune... secolul masoneriei a trecut. Sunt altii acum. Masonii sunt istorie nu pea mai au multe de spus acum... dar ca film artistic nu e rau.

Citat:
Chestia cu "toti romanii sunt asa" este o gogoasa menita sa adoarma constiinta mioriticului care nu are chef sa faca nimic si incearca sa-i traga si pe ceilalti in mocirla sa.

hai ca m-a distrat asta... Sotero.. ia fa tu ceva... Lasa-ti familia si du-te si te lupta pt o cauza nobila...fii Mihai Viteazu al nostru... Eu te sustin... Mai ales ca auzi.. vine sfarsitul lumii in 2012... :))

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 9:12 am 
Neconectat
Admin

raduvd scrie:
hai ca m-a distrat asta... Sotero.. ia fa tu ceva... Lasa-ti familia si du-te si te lupta pt o cauza nobila...fii Mihai Viteazu al nostru... Eu te sustin... Mai ales ca auzi.. vine sfarsitul lumii in 2012... :))
Puteai s-o spui si mai scurt: MUUUUU.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 9:16 am 
garofita scrie:
draga mariane draga....aia cu bigamia m-o cam lasat perplexa...pai vezi, eu eram deja decisa sa devin bigama....puteai fi pe locul doi sau chiar unu...mda, trebuie sa ma consolez cu ideea pierderii acestei posibilitati, da nu ramane faptul ca tu ramai "favoritul" meu!

OLeeee !! Deci daca-i faci botezul lui Marian cum i l-ai facut lui Raducu...fii sigura ca renunta la planul lui de monogamie :)) ( apropo monogamia e un hatar, nu o realiate :D ) .. ;)
Doar ai grija cum il convingi ai vazut ce a scris mai sus ca nu-l intereseaza.... ;) :-ss

E lasand gluma la o parte ( nu luati si voi chiar totul in serios =)) ) Marian si Garofita ar fi partenerii ideali in promovarea unei astfel de actiuni. Ea cu pasiunea, el cu ratiunea...pt cauza bine-nteles :D . Mai bine va ganditi amandoi serios ce putei pune pe picioare, si eu...va urmez :ymhug:

raduvd scrie:
hai ca m-a distrat asta... Sotero.. ia fa tu ceva... Lasa-ti familia si du-te si te lupta pt o cauza nobila...fii Mihai Viteazu al nostru... Eu te sustin... Mai ales ca auzi.. vine sfarsitul lumii in 2012

Pai hotaraste-te pe cine vrei sa sustii: pe Mihai Viteaazu sau pe Jeanne d,Arc ?? ;;) ;;)
Pe amandoi nu merge: ca el e calare pe un cal alb si batran, ea tanara , naiva si cu pieptul gol =))

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 9:21 am 
Soterro scrie:
raduvd scrie:
Puteai s-o spui si mai scurt: MUUUUU.

Adeptul MUUU era si Cosmin.... :P

Ultima oară modificat de raduvd pe Vin, 21 Mai 2010 1:03 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 10:12 am 
Neconectat
tânără speranţă

...sau racit apele!!!!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 10:24 am 
Neconectat
Admin

Sa facem ceva! - zic Vocile stand in fata computerului. (cum era aia, cu carnea in gura, la caldurica?-fara caldurica ca iar va infierbantati!)
Facem facem mariile voastre:
Suntem buni la aratat cu degetul, la intepat in cel de alaturi care incearca o bruma de initiativa...... ne tot impingem in fata unii pe altii... Unii trantesc pula pe masa, altii ne ofera berea drept cadou -(invers era hopa!) ca fiind idei originale care poate poate prind la lumea asta adormita parca... sau lehamesita de atata nedreptate (ca turmentata nu mai e).

Uite cate facem.

Am scris si eu. Am facut deci. Asta in acord cu celebrul deja citat "In afara de constiinta totul e bestialitate" -

Eu, dupa cum banuiti deja, raman cu Wilhelm Tell. :ymcowboy:

garofito> ti-am mai incalzit apele? :)

Bzzzz....

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 10:48 am 
http://www.youtube.com/watch?v=JgGK5GFeUsI

sau

http://www.youtube.com/watch?v=n0aTUL13 ... re=related

sau... ce mai conteaza?!
:o) :o) :o) :o) :o) :o)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 10:55 am 
Neconectat
tânără speranţă

Adell scrie:
Sa facem ceva! - zic Vocile stand in fata computerului. (cum era aia, cu carnea in gura, la caldurica?-fara caldurica ca iar va infierbantati!)
Facem facem mariile voastre:
Suntem buni la aratat cu degetul, la intepat in cel de alaturi care incearca o bruma de initiativa...... ne tot impingem in fata unii pe altii... Unii trantesc pula pe masa, altii ne ofera berea drept cadou -(invers era hopa!) ca fiind idei originale care poate poate prind la lumea asta adormita parca... sau lehamesita de atata nedreptate (ca turmentata nu mai e).

Uite cate facem.

Am scris si eu. Am facut deci. Asta in acord cu celebrul deja citat "In afara de constiinta totul e bestialitate" -

Eu, dupa cum banuiti deja, raman cu Wilhelm Tell. :ymcowboy:

garofito> ti-am mai incalzit apele? :)

Bzzzz....

nebuno...da cata "verva"-n tine!!!! **== , hai ca-mi placi tot mai mult adelutzo....pana la urma-ti fac tie propunerea de mariaj, ca sti tu aia "nobody is perfect!"....
pai da, zi-o soro, cant-o bate-o....pana la urma tot o apa si un vant!
Da io ca sa nu ma-nnec, am vorbit c-o tipa, care-o stie pe alta tipa care cica ne reprezinta pe noi romanasii la EU si cica tipa studiaza la ETH Zürich....sa vorbesc cu ea, sa vedem ce-i de facut mai nene/tanti....ca asa nu se poate, ne ies bele la gura de-atata vorba!!! sa trecem la fapte, ca giorgia (smack) ne tine drapelul (daca tot de tzatze e vorba si-i geloasa de mine!!! o-+ ) \m/

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 10:59 am 
Neconectat
tânără speranţă

[quote="AbraMack"]http://www.youtube.com/watch?v=JgGK5GFeUsI

a-ti bagat de sama c-aici romania-i trecuta ca "Romania mare", cu tot cu republica Moldova si ceva mai mult....?!?! ei....depinde de care romani zic sa se destepte!!!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 10:59 am 
:)) ...și noi, ăștialalți - între timp - ce facem? ne ținem de țâțe ori de drapel?

Cetățeanul (român) turmentat!

http://www.youtube.com/watch?v=PBUYn85x8VA

Putem inlocui "noi" cu "TOȚI" ! ;)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 11:14 am 
Neconectat
tânără speranţă

Am revenit aseara dupa o cura de Romania. Cu ce impresii am ramas... Lideri de sindicate trebuiau sa fie AC DC, au adunat de 2 ori mai muti oameni :D Nu are nici o legatura ce vedem la tv cu ce se intampla la fata locului. Sunt ceva agitatori si mai sunt ceva saraci cu duhul care dau ochii peste cap cand ii aud pe agitatori in rest veselie nene. A venit lumea la miting ca la distractie. Mai erau unii in parc linga guvern si imparteau o cinzeaca cu ceva jandarmi obositi, aia mi-au pus capac. :D Era in Balanta o vorba faina '' De bine de rau o ducem bine'' cam asta ar fi atmosfera care am gasit-o. Cand va vad asa incancenati aici pe forum, sincer, nu imi pot opri un zambet in coltul gurii...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 11:35 am 
garofita scrie:
draga luminitza....sti ce-nseamna cuvantul "doctrina"?!...banuiesc ca da, ei bine, eu una incerc sa fiu intotdeauna eu insumi, cu ideile mele si gandurile mele, fara o forma predefinita deci elastica si disponibila schimbarilor…. Esti absolut convionsa de toate cele vazute sau auzite acolo....

Garofito, din frageda pruncie am incercat sa fiu eu insami. :)
Si, nu-mi amintesc cine mi-a bagat in cap (sau poate m-am nascut cu defectu’asta) ca una din intrebarile esentiale de care trebuie sa tin cont este “de ce”.
Cu alte cuvinte vreau sa spun ca “nu pun botu’ la orice”. ;)

Intrebare: De ce “promotorii libertatii si democratiei” nu se nasc in tara? Ca doar acum nu se mai poate motiva cu “securitatea”,”puscariile comuniste”, bla, bla. Cum de ideea vine de la români de afara, “generatia buna” plecata din “dorinta de libertate” ? (intre noi fie vorba, libertatea este mai degraba o …stare de spirit).

Raspuns: Pentru ca cei plecati au ALTA PERSPECTIVA asupra lucrurilor.

…Asa si cu mine; din diverse motive legate mai cu seama de alte preocupari, am schimbat perspectiva.
Cum ziceam in alt topic: Lumea e o scena. Regizorul ordona celor de la reflectoare sa lumineze un anumit punct al ei, in timp ce masinistii au datoria de a schimba decorul in restul scenei. Mie-mi place sa vad TOATA scena, sa “pricep” spectacolul.

raduvd scrie:
corect.. chestia cu masonii e pt naivi... pe bune... secolul masoneriei a trecut. Sunt altii acum. Masonii sunt istorie nu prea mai au multe de spus acum...

…Esti sigur? Tot asa cum secolul bravului comandant de nava din RSR a trecut; acum e epoca curajosului presedinte de dreapta al unei republici europene ?

Connex scrie:
Am revenit aseara dupa o cura de Romania. Cu ce impresii am ramas... Lideri de sindicate trebuiau sa fie AC DC, au adunat de 2 ori mai muti oameni :D Nu are nici o legatura ce vedem la tv cu ce se intampla la fata locului. Sunt ceva agitatori si mai sunt ceva saraci cu duhul care dau ochii peste cap cand ii aud pe agitatori in rest veselie nene. A venit lumea la miting ca la distractie. Mai erau unii in parc linga guvern si imparteau o cinzeaca cu ceva jandarmi obositi, aia mi-au pus capac. :D Era in Balanta o vorba faina '' De bine de rau o ducem bine'' cam asta ar fi atmosfera care am gasit-o. Cand va vad asa incancenati aici pe forum, sincer, nu imi pot opri un zambet in coltul gurii...

:ymalien: :ymalien: :ymalien:

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 11:43 am 
Neconectat
tânără speranţă

no luminitza itza....bine, am inteles mesajul, miau ;)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 11:47 am 
Giorgia scrie:
... Marian si Garofita ar fi partenerii ideali in promovarea unei astfel de actiuni. Ea cu pasiunea, el cu ratiunea...pt cauza bine-nteles :D .

Giorgia, eu cred ca Marian este orice altceva decat "pragmatic si rational". Poate "idealist, rebel,nelinistit, pasional". (Fara suparare, Marian ;) )

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 12:19 pm 
Neconectat
Admin

Connex scrie:
A venit lumea la miting ca la distractie. Mai erau unii in parc linga guvern si imparteau o cinzeaca cu ceva jandarmi obositi, aia mi-au pus capac. :D [...]

Poze nu ai facut?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 1:16 pm 
Doamnelor si domnilor, dragi tovarasi si prieteni, va invit la o halba de bere, continuati discutia....dar grabiti-va cu o solutie !! Imi ard calcaiele sa fac revolutie in vara ;;) Puntei acel concert la punct unde sa vina Sil Yancu, dansam, bem ne zbemguim strangem bani pt Daniel si punem si politica la cale !!
Laura ?? Ce zici, in Luzern sau in Baden ?? Garofita ?? hai jos sutienul, suflecam manecile si....porniti fratilor la treaba :D

Imagine

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 1:27 pm 
Neconectat
tânără speranţă

eu sunt in tratative pentru Baden, asa poate vine si iubitul meu (secret) Marian....este pentru o cauza buna, si deloc utopica!
Te tin la curent (nu de 240 v)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 1:36 pm 
(-|

Ultima oară modificat de raduvd pe Vin, 21 Mai 2010 1:54 pm, modificat de 7 ori în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 21 Mai 2010 1:38 pm 
Pe site cineva a pus un comentariu ca in Luzern au deja locatie !! Doar ca acea persoana nu s-a semnat !!
Insa in ce priveste organizarea in Luzern, nu vreau sa trec peste decizia Laurei, iar ea nu stiu inca cum a hotarat, sa mai faca picknik sau sa gaseasca o locatie unde sa poata veni Sil...deci eu momentan stau retrasa, insa daca vine cineva cu ceva concret, ajut !!

Ultima oară modificat de Giorgia pe Vin, 21 Mai 2010 8:30 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 163 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]