Forumul românilor din Elveţia

Acum este Sâm, 26 Sep 2020 3:03 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 207 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Primul salut
MesajScris: Mie, 31 Mar 2010 11:07 pm 
ciau Giorgia,ciau Dana :D woow ,va multumesc pentru intampinarea calduroasa :D imi place sa joc popice \m/ nu pot sa promit dar daca pot o sa vin cu placer.ok ,sper pe curand, salutari Florin;)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 30 Mai 2010 3:03 pm 
Neconectat
nou venit

Salut,

Sunt Camelia, am 27 ani ... doar ce am "aterizat" din Timisoara in zona Lausanne, mai exact Morges.
Sunt pentru prima oara in Elvetia, sper ca nu si ultima... :D
Daca e cineva prin zona si accepta un "prieten in plus" , sa dea un semn.

O duminica placuta tuturor! :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 30 Mai 2010 4:35 pm 
Neconectat
nou venit

Bine ai venit ,Cami! Iti doresc toate cele bune si sper sa te simti minunat aici. :-bd Eu stau in partea italiana,dar putem coresponda aici pe forum .Numai bine .Nutica

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 30 Mai 2010 4:54 pm 
Neconectat
nou venit

Multumesc mult Nutica, din cate am vazut pe forum esti ardeleanca... si eu am origini maramuresene :D , doar ca Banatul m-a "adoptat".. sper sa ma "adopte" si Elvetia :D
O zi minunata!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 01 Iun 2010 11:09 am 
Neconectat
nou venit

Salutare tuturor romanilor din ELVETIA

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 01 Iun 2010 11:13 am 
Neconectat
nou venit

pot sa va intreb si eu ceva? :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 01 Iun 2010 12:38 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Locuiesc in Estavayer-le-Lac, am 32 de ani.

eu am clienti acolo, cand vin pentru lucru, te fluier....smile-Monica Pezzullo, maritata de nu mai stiu cate decenii (cred 2) cu-n italian, eu sunt din Sangeorz-Bai, jud. Bistrita, am 41 de ani (prea multi ca sa-i mai numar, da astia-s!), doi copii mari, o gasca de prieteni si stau in Wettingen, Kanton Aargau.
Lucrez in Zürich, deci ma gasiti si prin acest oras des....
Animale am, cateodata doua cateodata trei....depinde cum sufla vantul la mine-n casa, insa un pitic hamster este sigur, insa-i al fetei mele, si trei pisici ale vecinilor, din cand in cand si cate-un bou, da mai rar...

OK, daca vreti, urmeaza poze....smile si-o zi buna! :pirate:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 01 Iun 2010 12:43 pm 
Neconectat
tânără speranţă

corina chetan scrie:
Buna!

Ma numesc Corina Chetan,am 39 de ani ,sunt din Alba Iulia. Locuiesc in Schaffhausen
de 8 luni...impreuna cu prietenul meu.Sunt mama unei superbe fete de 20 de ani,(stiti cum e melodia?! ``ca la 20 de ani.fara griji si fara bani``) :) Depun toate eforturile sa ma integrez in societatea elvetiana,merg la curs de limba germana o data pe saptamna,muncesc in Winterthur de 2-3 ori pe saptamna,etc.
Apropo Radu,am inteles din mesajul tau ca locuiesti in Winterhur,poate ne intalnim.
Sper sa pot participa si eu la intalnirile organizate de voi si sa va cunosc personal pe cat mai multi.
Pana atunci, va doresc succes in tot ceea ce face-ti si numai bine!

:-*

Pai Corina draga, neaparat trebuie sa ne-ntalnim cu "copii" cu tot, eu am un baiat de 20 de ani, deci poate ne facem neamuri....hihihi, oricum daca vrei, ne putem intalni odata in Zürich
Pupe, Monica

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 01 Iun 2010 12:44 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Lucian P. scrie:
Salve!

Lucian aici... Dupa 12 ani in USA m-am decis sa accept o oferta de munca in Elvetia... and here I am! :)
Si asa mi-am petrecut mai toate vacantele in Europa... Locuiesc in ZH din Ianuarie 2009, dar de abia acum am descoperit site-ul acesta (din greseala, in timp ce eram pe englishforum.ch 8) )...
Ma bucur ca "v-am descoperit" si sper sa intilnesc cat mai multi Romani pe viitor!
Ah, detalii: lucrez in IT si sunt "single"...

Pai hai Luciane, ca-ti gasim noi mireasa....tu vino pe la intalniri

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 01 Iun 2010 12:45 pm 
Neconectat
Admin

myhaela scrie:
pot sa va intreb si eu ceva? :)

Da

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 01 Iun 2010 6:41 pm 
Neconectat
nou venit

Buna seara.pe la ce ora intra mai multa lume pe forum?specific sunt noua pe aceest forum :) :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 10:31 am 
Neconectat
Admin

Scumpilor si dragilor,
Vad ca vi s-a facut asa de drag de subiectul de saluturi ca va puneti si cv-ul pe el. TOTUSI: Intrebarile despre catzai si roate si emigrare isi au locul la rubricile respective. De aia vi le tot mut de aici, si daca le puneti din nou aici, le mut din nou. Sau le sterg cand se repeta a treia oara.
Gata, am terminat de zis. *aplauze*

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 10:40 am 
Neconectat
tânără speranţă

Soterro scrie:
Scumpilor si dragilor,
Vad ca vi s-a facut asa de drag de subiectul de saluturi ca va puneti si cv-ul pe el. TOTUSI: Intrebarile despre catzai si roate si emigrare isi au locul la rubricile respective. De aia vi le tot mut de aici, si daca le puneti din nou aici, le mut din nou. Sau le sterg cand se repeta a treia oara.
Gata, am terminat de zis. *aplauze*

ma sottero ma, zaci ca esti de la Gestapo!
No ce faci, ma stergi?!?!....noroc ca te cunosc (in caz ca ma stergi, vezi tu-si eu is de la Gestapo!) smile si lasa lumea sa graiasca, ca de aia-i mai fain, cu cat mai spontan, cu-atat mai bine. Nu taia si tu crengile cand cresc...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 11:59 am 
@Soterro... știu că ție nu îți pasă de socializări și vrăjeli dintr-astea dar (hai să ne imaginăm CĂ!), te întâlnești cu o cunoștință/prieten etc... Ce faci? Zici "salut" și gata? Nu intri în vorbă?
Cred că așa e și aici... Oamenii se prezintă și mai întreabă câte ceva... Altfel - gândesc - ar fi prea sec... S-ar umple pagini doar cu..."Salutare, io mi-s Gigel, am 20 de ani și-s fericit!"

Hai, măi, că la câte devieri și chestii mișto s-or văzut pe forumul ăsta... o întrebare despre chirie, în topicul de salut, nu omoară pe nima! :)

O zi faină și fără încurcături!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 12:07 pm 
AbraMack scrie:
@Soterro... știu că ție nu îți pasă de socializări și vrăjeli dintr-astea dar (hai să ne imaginăm CĂ!), te întâlnești cu o cunoștință/prieten etc... Ce faci? Zici "salut" și gata? Nu intri în vorbă?
Cred că așa e și aici... Oamenii se prezintă și mai întreabă câte ceva... Altfel - gândesc - ar fi prea sec... S-ar umple pagini doar cu..."Salutare, io mi-s Gigel, am 20 de ani și-s fericit!"

E gresit ! Lui ii pasa !! El vine la intalniri, zice salut vorbeste si da chiar si mana :D , tu cand te decizi Abro sa vii ?? Ai vazut pozele pe FB de sambata ??

M-am lamurit ca Sotero nu e nici gigel si nici 20 ani nu are, dar...socializeza :)
Acum ar fii si randul tau ;) nu?!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 12:11 pm 
Neconectat
tânără speranţă

no ma, ce "zgomot" am facut!

Sottero, duminica nu uita, pizza la mine acasa!
smack

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 12:24 pm 
Cred că ultimele discuții vor fi șterse însă...îmi încerc norocul:

Așadar, Giorgia, îmi pare teribil de rău pentru migrena ta! Ăsta nu e totuși un motiv să îmi răstălmăcești vorbele!

1. Nu l-am făcut pe Soterro - Gigel... Crede-mă că dacă voi vrea să îi spun vreodată ceva, o voi face eu, nu e nevoie de interpretări!
2. În momentul de față NU se vorbea despre socializarea (sau ne-socializarea) mea!
3. Și, nu în ultimul rând, crede-mă: când o să am posibilitatea să apar la întâlniri, o voi face! Până atunci, însă, te rog, dă-mi voie să decid EU cum și ce fac?! Ok?
4. Așa. Și mai pe lângă: Mă bucur că ai dat mâna cu Soterro, sunt fericită pentru tine și NU, nu am văzut pozele de pe FaceBook. Sau cel puțin, nu știu la care faci referire...

Sugestie: te rog eu frumos Giorgia... încearcă să scrii... nu știu, mai clar pentru că lași mereu loc la o mie de interpretări!!!!

@ Garofița și Soterro: Poftă bună! ;)

Nah, ca să fie ghiveciul complet! Și acuma... la colț!?

Ultima oară modificat de AbraMack pe Mie, 02 Iun 2010 3:39 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 12:35 pm 
AbraMack scrie:
1. Nu l-am făcut pe Soterro - Gigel... Crede-mă că dacă voi vrea să îi spun vreodată, ceva o voi face eu, nu e nevoie de interpretări!

Am spus eu ca l-ai facut ?? Fraza ta cu gigel nu era in contextul "soterro" ! Deci ai reactionat degeaba :) Am spus l-am cunoscut nu are 20 ani si nici gigel nu e ( il cheama altfel /alt nume ) asta daca e greu de inteles !

AbraMack scrie:
2. În momentul de față NU se vorbea despre socializarea (sau ne-socializarea) mea!

Dar de a lui nu ?!
AbraMack scrie:
@Soterro... știu că ție nu îți pasă de socializări și vrăjeli dintr-astea

AbraMack scrie:
. Și, nu în ultimul rând, crede-mă: când o să am posibilitatea să apar la întâlniri, o voi face! Până atunci, însă, te rog, dă-mi voie să decid EU cum și ce fac?! Ok?

De ce reactionezi agresiv ?? era un implus catre acea integrare mult pomenita in alt topic. ATAT !

AbraMack scrie:
4. Așa, și mai pe lângă: Mă bucur că ai dat mâna cu Soterro, sunt fericită pentru tine și NU, nu am văzut pozele de pe FaceBook. Sau cel puțin, nu știu la care faci referire...

Am vrut sa spun doar ca nu musca :D , pozele sunt de la Dani de sambata, daca deschide cineva un topic, poate unul din admini, le pun cu mare placere !

AbraMack scrie:
Sugestie: te rog eu frumos Giorgia... încearcă să scrii... nu știu, mai clar pentru că lași mereu loc la o mie de interpretări!!!!

Nu fi si tu asa de profunda, take it easy ;) ca eu...tot cu migrena raman ! :((

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 12:45 pm 
Bine Giorgia! Așa e cum spui tu!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 12:47 pm 
Neconectat
tânără speranţă

@Giorgia: Se pare ca nu vrei sa iei sfatul meu si sa scrii mai putin si la obiect. Nu faci decat sa te certi cu lumea pe aici degeaba.

@Admini: OFF TOPIC delete, inclusiv mesajul asta, aplicati legea :p

ON TOPIC: eu consider ca aici chiar ar trebui puse "C.V.-urile". Daca vrei sa stii cine este cineva sa intri la rubrica "Ma numesc..." si sa vezi daca s-a prezentat.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 12:56 pm 
Raducu scrie:
@Giorgia: Se pare ca nu vrei sa iei sfatul meu si sa scrii mai putin si la obiect. Nu faci decat sa te certi cu lumea pe aici degeaba.

Nu stiam ca ma obliga ceva sa tin cont de saftul cuiva !! :ymdevil: , eu nu ma cert, cel mult altii cu mine, eu argumentez..dar cade uneori greu asta e...da-i ignor !!

Raducu scrie:
ON TOPIC: eu consider ca aici chiar ar trebui puse "C.V.-urile". Daca vrei sa stii cine este cineva sa intri la rubrica "Ma numesc..." si sa vezi daca s-a prezentat.

Ah tu vrei sa fim toti transparenti....hm...o idee buna, dar ce te faci cu cei / cele care au motive clare sa...sa ascunda ?! Si lor le dai aceleasi sfaturi ?! Sau vrei "C.V-uri" doar de la anumite persoane ??

Si nu crede ca ma cert, stii doar ca eu asa vorbesc ...:)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 02 Iun 2010 1:30 pm 
Neconectat
Admin

Raducu scrie:
Duh, cand ai dreptate chiar ai dreptate.
My bad. Am tacut.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 03 Iun 2010 7:48 pm 
Neconectat
Admin

garofita scrie:
no ma, ce "zgomot" am facut!

Sottero, duminica nu uita, pizza la mine acasa!
smack

Da` pe mine nu ma chemi? Sau te dai bine numai pe langa admin_Soterro?
Am glumit.
:!: Invitatiile private zi-le la ureche nu pe forum.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 04 Iun 2010 9:53 am 
Neconectat
tânără speranţă

Giorgia scrie:
Nu stiam ca ma obliga ceva sa tin cont de saftul cuiva !!

Mein oder dein oder sein Apfelsaft? Mangosaft? Traubensaft?....
=))

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 04 Iun 2010 6:57 pm 
Care-i baiul ? incerci sa te prezinti si nu-ti aduci aminte limba romana ?? :-?

Sus

Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 207 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC [ DST ]