Switch to full style
Te rugăm să te prezinți, pe scurt sau în detaliu, celorlalți forumiști.
Răspunde

Re: Profil cu detalii, poza

Joi, 20 Dec 2012 10:41 am

Cosmin scrie:
Savarina scrie:Sper ca in calitate de umana sa am o primire mai convenabila

Bine ai venit pe forum.

Multumesc !

Vin, 21 Dec 2012 8:48 am

Bine-ai venit Laura/savarino draga. Sa ai clipe frumoase si interesante alaturi de noi (si nu numai) @};-

Vin, 21 Dec 2012 10:20 am

Ana scrie:Bine-ai venit Laura/savarino draga. Sa ai clipe frumoase si interesante alaturi de noi (si nu numai) @};-

Multumesc Ana pentru @};- si traisaca solidaritatea feminina ;;) !
Vad ca fetele sint mai atente decit baietii :wink:
Vom vedea cine scapa azi . :-h

Vin, 21 Dec 2012 10:54 am

Ana scrie:Bine-ai venit Laura/savarino draga. Sa ai clipe frumoase si interesante alaturi de noi (si nu numai) @};-

Nu mai ramin multe clipe :wink: , murim toti azi . x_x

Vin, 21 Dec 2012 11:51 am

Savarina scrie:, murim toti azi . x_x

De ras? =))

Vin, 21 Dec 2012 12:52 pm

LeDix scrie:
Savarina scrie:, murim toti azi . x_x

De ras? =))

Unii de ris :)) altii de plictiseala :wink:

Vin, 21 Dec 2012 2:13 pm

E o zi așa de frumoasa azi si mulți stau in buncare, pe sub pământ! :)) Cum sa nu mori de ras?

Vin, 21 Dec 2012 2:23 pm

Bancul zilei: "nu mor oltenii când vor mayaşii"

Vin, 21 Dec 2012 3:15 pm

Pai vezi ca nu avusera dreptate! Incercara ei sa ne sperie, dar nu reusira!

Vin, 21 Dec 2012 3:16 pm

LeDix scrie:Pai vezi ca nu avusera dreptate! Incercara ei sa ne sperie, dar nu reusira!

avură*

Vin, 21 Dec 2012 9:02 pm

Cosmin scrie:
LeDix scrie:Pai vezi ca nu avusera dreptate! Incercara ei sa ne sperie, dar nu reusira!

avură*

Incercasi sa ma corectezi, dar nu vazusi ca ambele forme sunt corecte. ;) Numa' ca eu folosii forma neregulata: avusera. http://www.verbix.com/webverbix/go.php? ... vea&H1=105

Vin, 21 Dec 2012 9:06 pm

De aia nu stiu eu romana ca folosesc mereu doar forma regulata :((

@ Savarina

bun venit :). Te superi daca ma adresez tie in forma neregulata? ;)

Vin, 21 Dec 2012 9:07 pm

Cum ramaserem vii, o sa ma duc la film, la "'Nto culo ai Maya!"; in traducere libera, "n'avusera/avura dreptate a lu' Maya!" ;)

Vin, 21 Dec 2012 9:09 pm

Giorgia scrie:De aia nu stiu eu romana ca folosesc mereu doar forma regulata :((

Nu stii de glume? Sau te tii de glume? Forma neregulata e folosita mai mult de olteni; asta e tot.

Vin, 21 Dec 2012 9:15 pm

Io ma tin de verbe regulate :))

Apropo da i naiba pe mayasi aia vezi c o dara n bara :)) la un eveniment romanesc cand vii ? Ca tot am de cand cu salul ceva pus deoparte pt tine ;) dar nu ma pune aici sa zic ce...e prea sexy pt public ;)

Vin, 21 Dec 2012 9:23 pm

E friiiiiiig la voi! Am fugit de acolo, de mi-au scaparat calcaiele si acum ma intrebi cand vin? Vino tu la soare, la primavara, la castele! Ti-am zis sa-l aduci pe fiu-tau la manifestarea medivala din mai.

Savarina, scuze, ca ti-am facut subiectul ghiveci! Am pus in el verbe regulate si neregulate, perfectul simplu made in oltenia, saluri, invitatii, castele....

ps. castelele: eu vad asta http://www.bellinzonaturismo.ch/media/107537/287_o.jpg in fiecare zi!

Vin, 21 Dec 2012 9:27 pm

Uite ca in mai o sa vin. te trezesti cu mine acolo. chiar o sa i fac cavalerului surpriza :)

Savarina nu s a suparat....ea e frisca de pe verbele tale si ale lui cosmin. regulate sau nu. asa mai invata omul ceva limba romana :))

Vin, 21 Dec 2012 9:35 pm

Daca nu se termina lumea pana atunci, cum ne ameninta din nou "catastrofarii". Cica in aprilie se intampla sigur nenorocirea si ne cade pietroiul in cap... =))

Dum, 23 Dec 2012 10:55 am

Buna.
Ma numesc Franceska, am 35 de ani si sunt profesor de lb. franceza/ engleza .......in Romania, desigur :D .
De un an cochetez cu gandul de a pleca definitiv in Elvetia ( in zona franceza, de preferinta ).
As dori sa aflu parerea si sfaturile unor persoane cu aceeasi pregatire ca a mea care s-au stabilit deja in Elvetia sau poate a cuiva care ma poate ajuta !
Va multumesc.
Un an minunat va doresc in care sa vi se implineasca si dorintele pe care nu le puteti rosti cu voce tare !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Dum, 23 Dec 2012 5:02 pm

Giorgia scrie:De aia nu stiu eu romana ca folosesc mereu doar forma regulata :((

@ Savarina

bun venit :). Te superi daca ma adresez tie in forma neregulata ? ;)

Bine te-am gasit Georgia :) , indiferent in ce forma te afli ;)
Ultima oară modificat de Savarina pe Dum, 23 Dec 2012 5:36 pm, modificat 1 dată în total.

Dum, 23 Dec 2012 5:09 pm

LeDix scrie:Savarina, scuze, ca ti-am facut subiectul ghiveci! Am pus in el verbe regulate si neregulate, perfectul simplu made in oltenia, saluri, invitatii, castele....

Salut draga sticla !
Nu-i nimic , da-i inainte cu ghiveciul ! Oricum eu am plecat de mica din Romania si nu sint la curent cu ultimile reguli .

Saluri :shock: ? Ce sint ? :-o

Dum, 23 Dec 2012 7:54 pm

Savarina scrie:
LeDix scrie:Savarina, scuze, ca ti-am facut subiectul ghiveci! Am pus in el verbe regulate si neregulate, perfectul simplu made in oltenia, saluri, invitatii, castele....

Saluri :shock: ? Ce sint ? :-o

Un sal, doua saluri. Diacriticele... Sinonime sunt esarfa, fular

Vin, 27 Mar 2015 6:23 am

Bunã ziua vouã , vã multumesc pentru acceptare .
Mã numesc Bogdan-Marius Ionescu si locuiesc în Cantonul Neuchâtel în orasul Le Locle , sânt arhitect si am 61 de ani .
Încerc sã complectez profilul cu o imagine a mea si cu alte date ce se propun dar nu am înteles unde se poate face , am încercat pe situl web Casa-Românilor dar nu îmi recunoaste parola . Cu timpul sper sã reusesc .
O zi bunã vouã . :-h
Răspunde