Switch to full style
Recomandă un doctor, reduceri, piețe de vechituri, locuri pentru copii, coafor de câini, etc etc
Răspunde

Aparat foto compact

Joi, 20 Ian 2011 4:28 pm

Daca are cineva un aparat foto compact (cutie de chibrituri) si poate recomanda sau contra-recomanda.. Sau pur si simplu experienta cu asa ceva.

Multumesc.

Re: Aparat foto compact

Joi, 20 Ian 2011 4:50 pm

...cutie de chibrituri zici? Adica de 4cm?

Joi, 20 Ian 2011 4:56 pm

Nuuu, sa fie mai mare, ma refeream la aspectul aparatului, nu neaparat la marime.

Joi, 20 Ian 2011 5:07 pm

Eu folosesc S90 din ce in ce mai mult ca si alternativa la DSLR (prea greu si incomod). Dar a iesit Canon S95, la fel, compact, intra lejer in buzunar, film HD, etc

Joi, 20 Ian 2011 6:49 pm

Multumesc.

Alte recomandari ?

Vin, 21 Ian 2011 1:16 am

Careva din gama Olympus Tough? Le trantesti, faci scufundari, nu-ti intepenesc iarna la -10°...
Noaptea insa fac poze cam nasoale (ca majoritatea compactelor oricum)

Vin, 21 Ian 2011 6:07 pm

Cosmin scrie:Multumesc.

Alte recomandari ?

eu folosesc ca alternativa la DSLR un Sony DSC-HX5V. Nu e ultra super cutie de chibrituri cum vrei tu dar e ok. :) plus film HD.

Vin, 21 Ian 2011 10:36 pm

Cosmin scrie:Multumesc.

Alte recomandari ?

Canon PowerShot SD1100IS. Adica asta:
http://www.kaboodle.com/reviews/canon-p ... ver-sd1100
E chiar un pic mai mic decat o cutie mare de chibrituri. :D

Dum, 23 Ian 2011 12:27 pm

O contra-recomandare :(
Cine mai da "tura" prin Landi, momentan au in sortiment un aparat foto, mic, fain, portocaliu, acvatic...asa de fain e ca m-am grabit sa-l cumpar. Un sfert de ora mai tarziu l-am dus inapoi :(
Calitate proasta; merge doar pe baterii...etc etc :(

Cel mult l-as recomanda pt copii; sa se joace :((

Lun, 24 Ian 2011 9:00 pm

Cotzo, Stefania (si oricine mai are experienta), sunteti multumiti de calitatea filmelor facute de camera recomandata ? In conditii rezonabile de lumina, adica pe zi sau intr-o incapere luminata decent.

Lun, 24 Ian 2011 11:46 pm

Eu una am facut poze si filmulete de calitate cu camera pe care am recomandat-o, altfel n-as fi recomandat-o. Mai am si alte aparate (si pe-astea le-as recomanda), dar ziceai ca te intereseaza ceva micut, finut, comod. Folosesc camera asta ca pe o alternativa mult mai comoda si nepretentioasa la ceea ce mai am, e drept.

Mar, 25 Ian 2011 8:42 am

Cosmin scrie:Cotzo, Stefania (si oricine mai are experienta), sunteti multumiti de calitatea filmelor facute de camera recomandata ? In conditii rezonabile de lumina, adica pe zi sau intr-o incapere luminata decent.

Dap, si eu sunt multumit, cu toate ca nu am facut foarte multe filme. Un prieten are S95 si mai multe filme, poti vedea pe Vimeo . Mai este ceva super la Canon S95: modul tilt-shift. Enjoy :)

Mar, 25 Ian 2011 11:22 pm

Folosesc Pentax Optio W, tine la tavaleala (sub apa, socuri, temp. minus- similara cu Olympus tough series care a mai fost pomenita pe aici). Calitatea imagini+video / pret / marime sunt f. OK. Asemenea camera e pt. secvente video scurte, si calitatea video nu-i stil HD la nicio camera in categoriile astea... (indiferent de ce propovaduieste marketingul).
Eu am filmat&pozat mult la snorkeling / diving si alte sporturi cu camera asta. Daca am nevoie de mai multa calitate , folosesc camera HD wide si aia e alta liga....

Ce va recomand este sa nu luati cu zoom-uri care telescopeaza din carcasa, trebuie ferite de plaje, praf samd :D
Răspunde