Switch to full style
Răspunde

Salutari din Brugg

Dum, 07 Noi 2010 11:28 am

Salut! Ma numesc Andrei, locuiesc in Brugg (Aargau) de o saptamana.
Azi am descoperit acest forum foarte util. Sper sa ma ajute sa mai imi treaca dorul de casa :)

Cele bune!

Re: Salutari din Brugg

Dum, 07 Noi 2010 8:09 pm

Gruezi. Eu locuiesc in Wohlen (in jur de o ora distanta de Brugg, cu trenul)/Aargau de 3 luni.
Poate ne intalnim intr-o zi pentru ca as vrea sa cunosc romani care locuiesc in Aargau :pirate: . Chiar daca ne intalnim in Zurich sau Aargau, as fi fericita sa mai cunosc pe cineva care locuieste in acest canton.

Dum, 07 Noi 2010 11:59 pm

Salutare Andrei,

Eu locuiesc in Geneva... un pic cam departe, stiu, dar poate ne vedem la cele cateva evenimente care urmeaza (salonul literar de la Luzern, "cina cea de taina" de la Zurich etc.).

Acesta este adresa mea de messenger: iulia7popescu@yahoo.fr, sau de msn: iulia_popescu@hotmail.com

In caz ca pot sa te ajut cu vreun sfat, nu ezita. :)

Si ... bine ai venit! ;)

Lun, 08 Noi 2010 9:38 am

Bine ai venit, Andrei! Ședere plăcută, la cât mai multe cunosștințe transformate-n prietenii și... să îți treacă repede dorul de casă!!! ;)

Lun, 08 Noi 2010 7:19 pm

Va multumesc pentru primire! Sunteti foarte dragute :)
Ne vedem la urmatoarele intruniri!

Sâm, 08 Ian 2011 2:19 pm

Salut,

Si eu stau cam la 10 min de Brugg. Poate ne intalnim candva mai multi romani la o bere...

Ciao

Sâm, 08 Ian 2011 6:25 pm

Poate in Aarau sau Zürich cu aceasta ocazie ? ;)

http://www.casa-romanilor.ch/fanfara-ci ... erich-2010

din Geneva... proaspat :)

Mie, 23 Feb 2011 10:01 pm

Hello toata lumea!

Ce spuneti, ne intalnim pe 5 martie in Zurich?

Mie, 22 Oct 2014 11:00 pm

iulia_popescu scrie:Salutare Andrei,

Eu locuiesc in Geneva... un pic cam departe, stiu, dar poate ne vedem la cele cateva evenimente care urmeaza (salonul literar de la Luzern, "cina cea de taina" de la Zurich etc.).

Acesta este adresa mea de messenger: iulia7popescu@yahoo.fr, sau de msn: iulia_popescu@hotmail.com

In caz ca pot sa te ajut cu vreun sfat, nu ezita. :)

Si ... bine ai venit! ;)

buna dorin ma numesc stau in baden aproape de spreitenbach nu departe de brugg este o placere sa ne auzim si sa tinem legatura :ymparty: :ymparty:
Răspunde