Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 10 Aug 2020 10:06 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Loc de munca in domeniul CURATENIE!-Hotelier
MesajScris: Lun, 09 Feb 2015 2:17 pm 
Neconectat
nou venit

Buna ziua! Sunt noua pe acest site, am 44 ani, nu am mai mai lucrat in Elvetia si nu stiu exact ce ar trebui sa fac sau cum ar trebui sa procedez. Am nevoie de ajutorul vostru pentru a-mi gasi un loc de munca. Am mai lucrat in Spania ca si menajera. Nu as vrea sa ma stabilesc in Elvetia ci as vrea sa lucrez 3-6 luni pe an in acest domeniu. Sunt interesata de altfel si ca baby sitter sau daca aveti dvs alte idei de munca care nu presupun foarte multe cerinte din punct de vedere al limbii sau alte studii.
As vrea sa stiu si cum imi gasesc un loc unde sa locuiesc, si/sau daca in anumite cazuri se ofera si cazarea de catre angajator, ca si prim pas am o cunostinta care m-ar putea ajuta cu limba germana in vederea obtinerii unei locuinte sau in crearea unui Cv , doar ca din punct de vedere al limbii, insa in metoda de a crea un Cv corect am nevoie de ajutor ca sa il fac adecvat. As avea nevoie de site-uri si recomandari, pentru locuri de munca si eventual agentii de recrutare sau alte modalitati de a-mi gasi un loc de munca.
Ca si limbi vorbite Spaniola si putina Engleza, insa incerc sa invat si Germana.
As vrea sa stiu daca am sanse reale ca sa imi gasesc un job in aceste conditii, practic ca si menajera sau persoana care face curatenie ar fi posibil si fara limba germana, asta pentru inceput pana o sa invat cu timpul limba.
Am nevoie sa stiu de unde ar trebui sa incep si cu ce pentru ca am nevoie de un loc de munca cat mai curand posibil.

Multumesc!
Cu mult drag, Rodica

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Loc de munca in domeniul CURATENIE!-Hotelier
MesajScris: Mar, 10 Feb 2015 1:51 am 
Neconectat
nou venit

http://www.casa-romanilor.ch

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după