Switch to full style
Răspunde

Care ar fi salariul corect ? pentru Vorarbeiter in Hochbau ?

Joi, 12 Ian 2017 8:06 pm

Buna seara tuturor , o mica intrebare , Sunt in Elvetia din iunie 2016 , in Kanton Thurgau , am venit aici dupa ce m-am "antrenat" 6 ani in Germania tot in constructii , deci , de cand sunt aici am lucrez continuu fara intrerupere pana in prezent , pozitia mea ar fi intre vorarbeiter si polier , eu zic parerea mea inclin mai mult spre vorarbeiter , din cauza unui curs de macaragiu trebuie sa raman inca temporar pana la terminarea cursului , inca 10 luni , pentru ca firma unde sunt repartizat si-a exprimat dorinta de a-mi face contract fix dupa prima luna de munca , intrebarea mea este care ar fi salariul meu potrivit , as dori ceva genul minimum-maximum , va rog frumos , pentru ca din cate inteleg de la colegii mei eu primesc salariu de salahor , am colegi care primes cu 2 franci mai putin ca mine si toata ziua fac numai curatenie in santier , va rog frumos sa imi raspundeti si mie , deci mentionez inca o data ca lucrez ca temporar , fac munca de vorarbeiter si in contractul de anul trecut sunt trecut Bauarbeiter C , anul acesta inca nu am semnat , Multumesc mult , O seara buna !
Răspunde