Switch to full style
Grupuri locale şi de interes, întâlniri româneşti
Răspunde

Re: Intalnirea anuala de la Ambasada

Dum, 16 Mai 2010 10:43 pm

Giorgia scrie:Deci Radu Alejandra and CO ( referire la grupul care se va forma din Zürich ;) )

Din Luzern noi plecam la ora 10. Ajungem la 11. Ce ziceti e ok daca ne intalnim toti in jurul 11.15-11.30 la Meet Point din gara Berna ??

Asa am merge toti impreuna....:)

Daca ai cumva idee si de o parcare prin zona...ne-ar fi de mare ajutor!So,trebuie sa ne interesam de parcare si apoi iti putem da un raspuns..

Lun, 17 Mai 2010 12:17 am

Alejandra scrie:Daca ai cumva idee si de o parcare prin zona...ne-ar fi de mare ajutor!So,trebuie sa ne interesam de parcare si apoi iti putem da un raspuns..

Eu as sugera parcare garii. Str pe care se afla ambasada oricum nu are parcari, deci ar trebui undeva printre stradute parcat in zone albastre. Insa, daca oricum vom iesi apoi toti prin oras, gara ca punct de reper ( plecare, venire, fie cu tren sau cu masina ) mi se pare, cel putin mie, ideal.

Mar, 18 Mai 2010 11:27 am

Hello lume,

Va rog cei ce v-ati decis sa veniti sa-mi dati un MP cu nume/prenume.

O sa dau un mail la ambasada cu lista de persoane care vor veni sambata.

Mar, 18 Mai 2010 1:47 pm

Stefania scrie:O sa dau un mail la ambasada cu lista de persoane care vor veni sambata.
Sa poata face verificari la serviciul personal?

Mar, 18 Mai 2010 1:54 pm

Soterro scrie:Sa poata face verificari la serviciul personal?

Deci tu nu vei veni, nu ?! :)

Mar, 18 Mai 2010 2:36 pm

Soterro scrie:
Stefania scrie:O sa dau un mail la ambasada cu lista de persoane care vor veni sambata.
Sa poata face verificari la serviciul personal?

Nu inteleg ce vrei sa spui.

Pe site la Ambasada e mentionat un mail/nr telefon pt inscrieri. Nu mi se pare deplasat sa trimit un mail cu o lista de persoane care probabil vor participa.

Mar, 18 Mai 2010 2:40 pm

Vad oricum ca nu prea vrea sa vina nimeni, eu ma duc mai mult sa vad Berna si sa fac niste poze. Pana acum nu s-a anuntat nimeni din zona zürich.

Giorgia scrie:Deci Radu Alejandra and CO ( referire la grupul care se va forma din Zürich ;) )

Din Luzern noi plecam la ora 10. Ajungem la 11. Ce ziceti e ok daca ne intalnim toti in jurul 11.15-11.30 la Meet Point din gara Berna ??

Asa am merge toti impreuna....:)

Am sa incerc sa parchez in curte la ambasada sau pe undeva pe langa. Propun sa ne intalnim acolo.

Mar, 18 Mai 2010 4:16 pm

Stefania scrie:Nu inteleg ce vrei sa spui.

Pe site la Ambasada e mentionat un mail/nr telefon pt inscrieri. Nu mi se pare deplasat sa trimit un mail cu o lista de persoane care probabil vor participa.

Persoanele care doresc sa participe nu se pot inscrie direct ?

Mar, 18 Mai 2010 4:30 pm

Ba da, dar daca tot am pus un anunt pe forum mi-am zis ca normal ar fii sa fac treaba pana la capat si sa dau eu mail cu persoanele care mi-au spus ca vin. Plus ca nu toti stiu ca poate trebuie inscriere.

Dar tu nu vii nu? Atunci de ce iti pasa cum ne inscriem? :-\

Mar, 18 Mai 2010 7:20 pm

vreau si eu, vreau si eu...

Mie, 19 Mai 2010 6:19 am

Raducu scrie:Vad oricum ca nu prea vrea sa vina nimeni, eu ma duc mai mult sa vad Berna si sa fac niste poze. Pana acum nu s-a anuntat nimeni din zona zürich.

Ba mai sunt , eu cel putin 2 persoane stiu cacre vor veni ;) , cel mult poate se anunta ele la tine prin PM in ccazul in care ai avea loc in plus in masina, dar daca nu se anunta inseamna ca vin fiecare separat :). Oricum ne vedem acolo.

Hm, deci tu esti cu pozele, in misiune secreta pt FB, bun deci eu voi veni mascata, undercover, daca nu ma vede ( recunoaste ) nimeni acolo, asta nu inseamna ca nu am fost, ci ca doar m-am ferit de obiectivul lui Radu =)) =))

:p ( glumesc )...sper

Mie, 19 Mai 2010 7:15 am

Stefania scrie:Ba da, dar daca tot am pus un anunt pe forum mi-am zis ca normal ar fii sa fac treaba pana la capat si sa dau eu mail cu persoanele care mi-au spus ca vin. Plus ca nu toti stiu ca poate trebuie inscriere.

Intrebarea mea, care se voia o clarificare la nedumerirea ta de fapt, era cu interes general, nu particular. Dupa reactia ta se pare ca nu-ti convine ca am sugerat inscrierea directa. De ce? Numai tu stii.
Atat.
:)

Mie, 19 Mai 2010 7:24 am

Adell scrie:
Stefania scrie:Ba da, dar daca tot am pus un anunt pe forum mi-am zis ca normal ar fii sa fac treaba pana la capat si sa dau eu mail cu persoanele care mi-au spus ca vin. Plus ca nu toti stiu ca poate trebuie inscriere.

Intrebarea mea, care se voia o clarificare la nedumerirea ta de fapt, era cu interes general, nu particular. Dupa reactia ta se pare ca nu-ti convine ca am sugerat inscrierea directa. De ce? Numai tu stii.
Atat.
:)

ce-mi place cum intepi adelutzo....nu te stiam asa de...."intepatoare"!!! :o)
:ymalien:

Mie, 19 Mai 2010 8:22 am

garofita scrie:ce-mi place cum intepi adelutzo....nu te stiam asa de...."intepatoare"!!!

Scorpioanelor... :p :p

Deci, nu vreau sa va dezamagesc "intepaturiile " =)) , dar eu cred ca s-a creat o confuzie si ca de obicei starnita de cavalerul forumului cu functie de Admin - Soterro :)
Pe el nu inscrierea l-a "deranjat" ci motivul :
Soterro scrie:Sa poata face verificari la serviciul personal?

Pe mine una nu ma intereseaza daca sunt sau nu verificata, nu am de ascuns nimic...:)

Mie, 19 Mai 2010 8:41 am

Pe mine una nu ma intereseaza daca sunt sau nu verificata, nu am de ascuns nimic...:)[/quote]

ce "transparenta" esti Giorgia.... :-B

Mie, 19 Mai 2010 8:49 am

garofita scrie:ce "transparenta" esti Giorgia....

Ca lacrima... :ymblushing:

Mie, 19 Mai 2010 9:29 am

cam la ce ora e intilnirea?
e vreun link ceva unde sa vad detalii.
Eu as merge macar sa il intilnesc pe ambasador daca nu de altceva.
Si pe tine Giorgia ... ca stiu ca asta va fi urmatoarea intrebare :P

Mie, 19 Mai 2010 9:42 am

dacian scrie:cam la ce ora e intilnirea?
e vreun link ceva unde sa vad detalii.
Eu as merge macar sa il intilnesc pe ambasador daca nu de altceva.
Si pe tine Giorgia ... ca stiu ca asta va fi urmatoarea intrebare :P

http://berna.mae.ro/index.php?lang=ro&id=31&s=105957

Mie, 19 Mai 2010 9:49 am

oare oare sa-mi bag si eu nasu?!?!....cand e intalnirea, pe duminica??? boh, mai vad eu :-ss

Mie, 19 Mai 2010 10:09 am

garofita scrie:oare oare sa-mi bag si eu nasu?!?!....cand e intalnirea, pe duminica??? boh, mai vad eu :-ss

22 e sambata

Mie, 19 Mai 2010 10:24 am

Lauraven scrie:
garofita scrie:oare oare sa-mi bag si eu nasu?!?!....cand e intalnirea, pe duminica??? boh, mai vad eu :-ss

22 e sambata

mersi, deci nu vin, am alte planuri...distrati-va bine cu ambasatorul....
P.S. nu uitati sa-i pupuati mana, he!!!

Mie, 19 Mai 2010 10:29 am

garofita scrie:mersi, deci nu vin, am alte planuri...distrati-va bine cu ambasatorul....

Garofito garofito o cauti cu lumanarea =))
Banuies ca daca ai fi venit ar fi riscat poze gen Raducu....nu ?! Devii pericol "social" :P

Hai pune poza aia aici pe forum sa murim de gelozie... B-)

Mie, 19 Mai 2010 10:47 am

Giorgia scrie:
garofita scrie:mersi, deci nu vin, am alte planuri...distrati-va bine cu ambasatorul....

Garofito garofito o cauti cu lumanarea =))
Banuies ca daca ai fi venit ar fi riscat poze gen Raducu....nu ?! Devii pericol "social" :P

Hai pune poza aia aici pe forum sa murim de gelozie... B-)

ups, deci ne cunoastem giorgia?!?!....ei las tu ca Raducu era bine pazit!
De devenit, nu stiu daca mai pot, ca deja sunt un "pericol social" 8-x

Mie, 19 Mai 2010 10:55 am

Aha...acum se dezleaga misterul...acelei replici cu efect de bulgare :))
Tu ai fi vrut sa vii incognito =)) =))

Da, eu pe tine te cunosc ;) tu pe mine banuiesc asemenea ;) , dar eu glumeam cu pericolul "social", carui barbat nu i-ar face placere asa o prezenta....placuta ca a ta ?! ;;)

Plus ca, mai toti sunt tineri, eu cred ca romanul stie de gluma: de la A....la... Z !!
Nu ?! :ymhug:

Mie, 19 Mai 2010 11:27 am

mersi de complimente, sti, la varsta mea am invatat sa-mi port de grija!!! :lol:
Răspunde