Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mie, 08 Apr 2020 10:01 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Departe-i Clujul ?
MesajScris: Mie, 24 Noi 2010 8:56 pm 
http://www.gazetadebistrita.ro/citeste/ ... basel-?n=1 si in gazeta de Bistrita :)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 24 Noi 2010 11:14 pm 
Neconectat
Admin

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Toate pozele din seria de mai sus sunt aici.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 25 Noi 2010 12:01 am 
http://www.facebook.com/album.php?aid=3 ... 5151&saved

le-am postat si eu pe FB

pacat ca eu nu am reusit sa va cunosc pe toti!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 25 Noi 2010 1:38 pm 
Impresii de dupa meci pe blog, click aici

[...]"Este momentul acum să mulţumesc, în primul rând lui Cosmin Păun, el este un fel de Guru al comunităţii noastre româneşti aici, în Elveţia. Lucrul cu el este o mare placere. Aceasta este de fapt o promisiune scrisă pentru… mai mult. Pentru acele multe proiecte despre care am discutat. Îi sunt recunoscătoare pentru şansa acordată mie şi pentru toată încrederea acordată in ceea ce a însemnat organizarea acestui prim eveniment al meu. Vă mulţumesc tuturor românilor ca ati venit un drum lung la Basel să fim împreună şi să sprijinim echipa ardeleană. Imaginile îmi spun ca aţi avut un timp minunat acolo sus. Meli: “Ne-am simţit foarte bine şi mai ales eu m-am simtit tare bine în compania celor de acasă, sincer e primul contact dupa 3 ani în Elveţia şi prima ieşire mai serioasă de când s-a născut fiică-mea . Sper să ne mai întâlnim curând şi merci încă odată pentru organizare.” Poţi să fii convinsă, ne vom întâlni din nou şi a fost plăcerea mea să organizez această ieşire. Oamenii ca voi fac ca totul să merite. Şi ce să mai spunem despre Chiril, am simţit şi noi cu el atunci când a agăţat acel banner “Basarabia este România” şi cu Lidia fluierând şi scandând cu atâta fervenţă şi ardoare. ”Puţini da` buni”. Cei mai buni!"

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 25 Noi 2010 2:23 pm 
Neconectat
membru de bază

Ruxandra.Balea scrie:
Impresii de dupa meci pe blog, click aici

[...]"Este momentul acum să mulţumesc, în primul rând lui Cosmin Păun, el este un fel de Guru al comunităţii noastre româneşti aici, în Elveţia. Lucrul cu el este o mare placere. Aceasta este de fapt o promisiune scrisă pentru… mai mult. Pentru acele multe proiecte despre care am discutat. Îi sunt recunoscătoare pentru şansa acordată mie şi pentru toată încrederea acordată in ceea ce a însemnat organizarea acestui prim eveniment al meu. Vă mulţumesc tuturor românilor ca ati venit un drum lung la Basel să fim împreună şi să sprijinim echipa ardeleană. Imaginile îmi spun ca aţi avut un timp minunat acolo sus. Meli: “Ne-am simţit foarte bine şi mai ales eu m-am simtit tare bine în compania celor de acasă, sincer e primul contact dupa 3 ani în Elveţia şi prima ieşire mai serioasă de când s-a născut fiică-mea . Sper să ne mai întâlnim curând şi merci încă odată pentru organizare.” Poţi să fii convinsă, ne vom întâlni din nou şi a fost plăcerea mea să organizez această ieşire. Oamenii ca voi fac ca totul să merite. Şi ce să mai spunem despre Chiril, am simţit şi noi cu el atunci când a agăţat acel banner “Basarabia este România” şi cu Lidia fluierând şi scandând cu atâta fervenţă şi ardoare. ”Puţini da` buni”. Cei mai buni!"

Buna Ruxandra :)

dupa citirea textului tau scris in blog, am cateva completari, sper sa fie ok pt tine.

Din curiozitate mai intai, de ce nu postezi textul in blogul casei-romanilor ? Utilizatorii inregistrati pe acest site au posibilitatea publicarii textelor proprii la rubrica: jurnalul utilizatorului, in cazul tau ar fi: blogul utilizatorului Ruxandra. ;)

Apoi cateva impresii de la meci:
au fost extrem de putin romani din tara ori erau invizibili ori se puteau numara pe degetele celor 2 maini. Daca nu veneau cei pe care ati reusit voi sa-i mobilizati, CFR nu ar fi avut galerie. Deci bravo :ymhug:

In alta ordine de idei, pacat ca unii dintre voi nu au avut curaj sa ciocneasca un pahar de bere cu grupa romanilor care au ajuns punctual la locul de intalnire dat pe forum 18-18.30 in bar. Incerc sa-mi explic retinerea prin faptul ca barul era destul de plin... B-)

Apoi, experienta ta, si entuziasmul cu care te-ai implicat este dovada clara ca ceea ce a fost publicat aici: http://www.casa-romanilor.ch/redactori- ... or-ch-2010 este real, este gandit si cine stie sa aprecieze oportunitatea oferita de casa-romanilor are doar de castigat. ;;)

Acum, cu totul respectul pe care-l port pt Cosmin, cred ca exagerezi cand il numesti guru. Nu de alta dar alaturi de el mai sunt si alti oameni care se implica la fel de voluntar si la fel de constant pentru acest site. Munca depusa de el si efortul pe care-l face este una, dar a ajunge sa-l "idolatrizam" nu stiu...nu cred ca e cazul ;)

Nu de alta dar, cum unii mai avem si familii, sa nu se inteleaga gresit primele fraze scrise de tine in blog-ul tau !

Iti doresc sa ti se implineasca dorintele mentionate de tine, sa ai succes in ceea ce ti-ai propus si sa ramai la fel de entuziasmata si de constanta in implicarea pe acest site...alaturi de toti realizatorii pe care-i vei cunoaste cu siguranta si personal, numele lor e aici:
http://www.casa-romanilor.ch/realizatorii

Multumesc inca o data pentru posibilitatea creata de-a beneficia de bilete cu pret redus, parerea mea este ca e unul din motivele principale pt care au reusit mai multi romani sa se mobilizeze pt meci....

p.s pacat ca nu pomenesgte nimeni cat de tare au tipat: CAmelia, Garofita Florentina si fetele din spatele meu :)- asta pe langa barbatii impatimiti....:P (de tipat, what else )

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 25 Noi 2010 2:47 pm 
GIN scrie:

Buna Ruxandra :)
...

am uitat sa adaug ghilimelele pentru apelativul guru. Crede-ma ca daca ai putea fii in locul lui macar in privinta unui singur eveniment ca sa simti toate oalele alea si intepaturile alea fix in capul tau l-ai vedea si tu un pic asa. Nu e vba de nici o idolatrizare, ci doar un pseudonim la modul glumet. Va asigur ca eu si Cosmin inca nu am terminat socotelile cu organizatul a ceea ce pentru unii suna un simplu meci. Este parerea mea, raman la ”guru”, unu mai mic asa.

Sunt intru totul de acord si apreciez intreaga contributie a celor care se implica in acest portal. Am sa o specific ori de cate ori am ocazia si le apreciez munca voluntara cu atat mai mult cu cat o fac si eu la randul meu insa postul meu pe blog are un subiect: experienta mea in champions league, adica meciul in sine, nu este nici vorba lipsa de apreciere fata de ceilalti care ajuta in comunitatea noastra. Pe Lidia am mentionat-o ca pe ea am auzit-o de jos dand startul de cele mai multe ori, ba chiar strigand si de una singura. Bravo si fetelor curajoase mentionate si rusinica baietilor. Pe ceilalti romani i-am intalnit la tribune, intr-adevar nu au strigat, dar nu este de negat nici efortul lor ca au venit din tara, au fost inca cel putin 40-50. Probabil nici nu au fost informati despre peluza.

Pace oameni frumosi!

ERATA:

a se citi in postul anterior:

Cosmin Păun, el este un fel de Guru al comunităţii noastre româneşti aici, în Elveţia. ---> mic "guru"

:))))))

Sus

Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC [ DST ]