Switch to full style
Grupuri locale şi de interes, întâlniri româneşti
Răspunde

Daca va pasa, veniti maine 07 iulie 2012 ->

Vin, 06 Iul 2012 2:39 pm

Romania apartine Europei nu Rusiei! Romania are valori! Romania e una dintre cel mai frumoase tari! Romania a platit cu sangele tinerilor libertatea in ,89! Si cu sangele demonstrantilor calcati in picioare de mineri din 1990! Romanii pot alege ce partide vor ei, dar trebuie sa lase Justitia sa-si faca datoria!

In fata legii toti oamenii sunt EGALI!

http://www.casa-romanilor.ch/stand-up-f ... erich-2012

Ne intalnim intre 16.00- 16.30 la ceasul mare din gara mare Zürich (Hauptbahnhof). Nu este miting sau demonstratie, nu scandam nimic! Este un mars simbolic, in liniste, civilizat, de 30 de minute de la gara pana la NZZ traseul fiind pe marginea lacului. Ne oprim la NZZ unde facem cateva fotografii, ce vor fi apoi publicate pe casa-romanilor din Elvetia. Este un gest de solidaritate cu opinia publica si politica din UE (Elvetia incl).
Pentru romanii din Elvetia carora nu le pasa de imaginea Romaniei, ori daca tara are un stat de drept sau nu, le spun ca daca Romania iese din UE, Elvetia va rezilia contractul de libera circulatie! Deja sunt destule restrictionari!

Nu ma intereseaza nici USL nici PDL ! Vreau doar ca procesul de integrare european, de respectare a normelor juridice, de corectitudine sa fie RESPECTATE ! Atat si nimic mai mult!
Veniti cu haine tricolor si pancarta max A 3- sau steag romanesc!

Evenimentul este deschis in FB:

http://www.facebook.com/events/332520253501122/

Re: Daca va pasa, veniti maine 07 iulie 2012 ->

Sâm, 07 Iul 2012 10:24 am

manifestati cu grija ,nu a fost asa usor sa intram in Shengen,mai ales datorita eficientei si corectitudinii justitiei din epoca de aur.

Dum, 08 Iul 2012 8:57 pm

N-am putut sa vin la meeting din pacate, dar voi fi pe 29 iulie la Berna la ambasada si-mi voi exprima pararea prin vot. Sper sa fim numerosi.

Lun, 09 Iul 2012 2:43 pm

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Lun, 09 Iul 2012 3:56 pm

cristian. scrie:manifestati cu grija ,nu a fost asa usor sa intram in Shengen,mai ales datorita eficientei si corectitudinii justitiei din epoca de aur.

Mai up-dateaza-te ...honey. BTW , când anume
cristian. scrie:nu a fost asa usor sa intram in Shengen,mai ales datorita eficientei si corectitudinii justitiei din epoca de aur.

?????

PS Poate ma lamureste si pe mine cineva, când anume "am intrat in Shengen"???? @-) @-) @-)
Multumesc! :ymblushing:
Ultima oară modificat de luminita pe Lun, 09 Iul 2012 3:58 pm, modificat de 2 ori în total.

Lun, 09 Iul 2012 3:57 pm

PS. "Prinzatorii de avioane" , m-au induiosat intotdeauna... :)

Mar, 10 Iul 2012 8:55 am

:-o :-o :-o
Hei, adminii! Ce faceti? Ori s-a tembelit pc-ul meu, ori voi imi puneti in "post" chestii pe care io nu le-am zis!!!!

Mar, 10 Iul 2012 8:56 am

luminita scrie::-o :-o :-o
Hei, adminii! Ce faceti? Ori s-a tembelit pc-ul meu, ori voi imi puneti in "post" chestii pe care io nu le-am zis!!!!

Noi??? Basescu iti pune! El e de vina ca se usuca iarba vara si ca ingheata iarna berea!

Mar, 10 Iul 2012 9:32 am

Soterro scrie:El e de vina ca se usuca iarba vara si ca ingheata iarna berea!

Doar atat? cam slaba prestarea...

Mar, 10 Iul 2012 11:12 pm

"Schulz sagte, man werde Zeuge eines erstaunlich heftigen Kampfes zwischen unversöhnlichen Lagern. Er hatte am EU-Gipfel Ponta erst als alten persönlichen Freund in Schutz genommen, offensichtlich in Unkenntnis der Intervention des Verfassungsgerichts. Wenige Minuten später besann er sich auf Grundregeln seines Metiers und liess durchblicken, die Freundschaft sei doch eher politisch als persönlich; man sei eben Sozialdemokrat. Sein österreichischer Fraktionskollege Swoboda sieht zwar noch keine Verletzung von EU-Recht durch Ponta, ruft aber zur Wachsamkeit auf. Der belgische Präsident der Europäischen Volkspartei, Martens, diagnostiziert bei Ponta hingegen «galoppierenden Autoritarismus»."

http://www.nzz.ch/aktuell/international ... 1.17337925

Are vreun rost sa traduc? Nu cred.
Răspunde